25 LAT SZTOLNI WALIMSKICH

  • 17.01.2020, 09:52
  • Telewizja Sudecka
25 LAT SZTOLNI WALIMSKICH
Sztolnie Walimskie obchodzą 25 lat, od uroczystego otwarcie obiektu (co miało miejsce 23 stycznia 1995). Sztolnie Walimskie, to jeden z niedokończonych podziemnych kompleksów „Riese” w Górach Sowich budowanych przez nazistowskie Niemcy w czasie drugiej wojny światowej. Z okazji rocznicy, w czwartek 23 stycznia 2020 roku, w ramach Dni Otwartych Sztolni Walimskich będzie można bezpłatnie zwiedzić podziemia, a także obejrzeć wystawę przygotowaną specjalnie na tę okazję.

Pierwsze prace porządkowe przy podziemiach były prowadzone od lata 1993 roku, a we wrześniu 1994 r. rozpoczęto przystosowanie podziemi do potrzeb turystycznych. Już po otwarciu obiektu pojawiły się kolejne pomysły na zagospodarowanie terenu, m.in. pojawił się most Baileya, a przy sztolni nr 1 wybudowano pawilon, którego otwarcie nastąpiło w listopadzie 1996 r. W przypadku Sztolni Walimskich należy pamiętać, że obiekt spełnia ważną rolę w edukacji historycznej dotyczącej holokaustu, ponieważ budowa „Riese”, to także miejsce pamięci pomordowanych więźniów i robotników przymusowych. Więcej na temat rocznicy, otwarcia podziemi i historii drugiej wojny światowej będzie można dowiedzieć się w ramach Dni Otwartych 23 stycznia br. Serdecznie zapraszamy!
 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe