ZMIENIŁO SIĘ - INWESTYCJE DZIERŻONIOWA W 2019 ROKU

  • 16.01.2020, 09:38 (aktualizacja 16.01.2020, 09:43)
  • Telewizja Sudecka
ZMIENIŁO SIĘ - INWESTYCJE DZIERŻONIOWA W 2019 ROKU
Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych.

Szczegółowe informacje o inwestycjach, galerie zdjęć i materiały wideo

 

Budowa Centrum Seniora – nowa siedziba Dziennego Domu Senior Plus i dzierżoniowskich organizacji pozarządowych. Ta inwestycja była możliwa dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska dofinansowania w wysokości 7 mln 109 tys. złotych.

Przebudowa Cichej, Szpitalnej i Okrzei - największa inwestycja drogowa minionego roku zmieni m.in. kolejny wjazd do miasta, poprawi infrastrukturę drogową i pieszą w sąsiedztwie szpitala. Efektem zadania, na które miasto zdobyło ponad 5 mln 700 tys. zł, będą kompleksowo przebudowane, wraz z całą infrastrukturą drogową, tj: chodnikami, ścieżkami rowerowymi, miejscami parkingowymi i oświetleniem ledowym. Realizowane w dwóch etapach zadanie zakończy się w 2020 roku.


Przebudowa os. Kolorowego – w 2019 roku powstał parking, który pomieści 200 aut oraz nowy wyjazd z osiedla w ul. Piastowską. Zasadzono także 200 drzew. To pierwszy etap zmian najstarszego dzierżoniowskiego osiedla.


Zagospodarowanie kwartałów rynku – rok 2019 rozpoczął duże zmiany w staromiejskiej przestrzeni, której nie widać od frontu. Teren pomiędzy ul. Krasickiego, Kościelną najpierw uprzątnięto z liczących dziesięciolecia i będących w opłakanym stanie komórek gospodarczych. Później wybudowano miejsca parkingowe, estetyczne pomieszczenia gospodarcze i punkt do zbiórki odpadów. Postarano się także o przestrzeń na zieleń i zamontowano elementy małej architektury. Tak w niedalekiej przyszłości zmienią się również inne podwórka staromiejskiego centrum.

Przebudowa drogi i budowa miejsc postojowych na os. Jasnym – zmiany na odcinku drogi od ul. Sikorskiego, wzdłuż bloku nr 1, zlikwidowały występujący tu wcześniej problem jeżdżenia „na zakładkę”. Powstało też prawie 80 nowych miejsc parkingowych. W ramach współpracy miasta i spółdzielni z budżetu spółdzielni sfinansowana zostanie budowa 27 nowych miejsc parkingowych.Przebudowa łącznika Korczaka - SP1 i parkingu – 260 metrów drogi i 40 dodatkowych miejsc postojowych poprawiło dojazd do budynków i Szkoły Podstawowej nr 1.Przebudowa łącznika Akacjowa-Tęczowe - niewielka, ale ważna komunikacyjnie droga nie drażni już kierowców. Wcześniej jej stan znacznie odbiegał od przebudowanej niedawno ul. Akacjowej i wyremontowanych uliczek na os. Tęczowym. Wkładem spółdzielni jest remont dojść do budynków nr 13 i 12 i kilku istniejących miejsc parkingowych.Przebudowa ul. Strumykowej - odcinek drogi od wiaduktu do parkingów Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz do ogrodów działkowych zyskał nawierzchnię z kostki i infrastrukturę drogową. Zamontowano także barierki ochronne.

Budowa ul. Bursztynowej – ta droga, podobnie jak wybudowana wcześniej ul Srebrna, Szafirowa i Rubinowa powstały przy nowych terenach mieszkaniowych, położonych pomiędzy os. Tęczowym a ul. Akacjową. Nawierzchnia z kostki, chodniki, oświetlenie ledowe i dodatkowy wjazd na nową część os. Tęczowego znacznie ułatwia komunikację.


Zagospodarowanie skweru przy ul. Wrocławskiej, Piastowskiej i Strzelniczej – tak w najbliższych latach zmienią się dzierżoniowskie parki i skwery. Nowe alejki, oświetlenie, mała architektura (ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci) oraz zagospodarowana zieleń sprawiają, że mieszkańcy znacznie chętniej korzystają z chwili odpoczynku w tym miejscu.


Miejsca Piknikowe przy Skwerze Seniora i Juniora - stworzenie takiej przestrzeni to pomysł mieszkańców zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Miejsca piknikowe oraz niewielki plac zabaw dla najmłodszych dzieci dopełniły zmiany, jakie zaszły w ostatnim czasie wzdłuż ul. Kopernika.


Kolumbarium na Cmentarzu Komunalnym - pierwsze takie miejsce pochówku, które znajdziemy nieopodal kaplicy, powstało po sugestiach mieszkańców i będzie rozbudowywane w kolejnych latach.


Rozbudowa Alei Bajkowych Gwiazd – to dopełnienie wykonanych wcześniej prac. Nowy chodnik połączy istniejącą aleję z wyjściem od strony os. Różanego. Zamontowano także oświetlenie, ławki, kosze i stojaki na rowery oraz dosadzono 15 drzew.

Budowa kładki przy ul. Kopernika - konieczność przeprowadzenia tej inwestycji wynikała z faktu, że kładka, z której korzystaliśmy do tej pory, miała ponad 70 lat, a jej elementy konstrukcyjne zagrażały bezpieczeństwu. Przy budowie nowej kładki zlikwidowano utrudnienia dla osób mających problemy z poruszaniem się, rowerzystów i rodziców spacerujących z dziećmi w wózkach.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Barbaramon
Barbaramon 18.01.2020, 18:48
Powoli miasto zmienia się na lepsze, niby małe inwestycje, ale powolutku i będzie coraz ładniej.
http://plom.pl
as
as 16.01.2020, 12:24
No pięknie

Pozostałe