PROJEKT E-SUDETY – PRZETESTUJ JAZDĘ ELEKTRYKIEM

  • 03.01.2020, 14:15
  • Telewizja Sudecka
PROJEKT E-SUDETY – PRZETESTUJ JAZDĘ ELEKTRYKIEM
Dzierżoniów jest kolejnym miastem, w którym działa stacja bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych, która powstała dzięki projektowi e-Sudety. Jej symboliczne otwarcie odbędzie się 9 stycznia. O godzinie 11.00 na Rynku będzie można sprawdzić jak jeździ osobowy "elektryk".

Urządzenia to stacja o normalnej mocy, które ładują samochody prądem zmiennym 2 x 11 kW. Na mapie e-Sudetów działają już bezpłatne stacje w Lądku – Zdroju, Szczytnej, Polanicy-Zdroju, Międzylesiu i Kamiennej Górze. Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych, która powstaje w ramach projektu „e-Sudety” - w uzdrowiskach Ziemi Kłodzkiej oraz w pozostałych większych i atrakcyjnych turystycznie miejscowościach regionu Sudetów stanowi doskonałą bazę do wspólnych działań promocyjnych w regionie - w aspekcie rozwoju ekoturystyki, dbałości o czyste powietrze i redukcję hałasu.

- Wierzymy, że instrumenty wsparcia dla samorządów, w tym korzyści wynikające z Funduszu Transportu Niskoemisyjnego, a także środki z RPO będą wspierać rozwój elektromobilności w regionie, a samorządy będą podejmować szerokie działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Zamiana pojazdów spalinowych na elektryczne, współdzielenie pojazdów, rozwój ekoturystyki – to wszystko przed nami - Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu „e-Sudety”.

- Przed nami wielkie przemiany w gospodarce. Będą one związane z większą dostępnością samochodów elektrycznych. PGE Nowa Energia staje się liderem tej transformacji energetycznej, nie tylko jeśli chodzi o samą rozbudowę sieci ładowania, ale także o świadczenie usług związanych z elektromobilnością i e-carsharingiem. Co więcej, jako pierwsi oferujemy możliwość doładowania samochodu elektrycznego w pełni zieloną energią na wszystkich naszych stacjach – Tomasz Marzęda, Wiceprezes Zarządu PGE Nowa Energia.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gtfo
gtfo 04.01.2020, 00:32
Bedziemy placic krocie za ladowanie samochodow elektrycznych...kwestia czasu

Pozostałe