DUŻE DOFINANSOWANIE DO WYMIANY STARYCH PIECÓW

  • 18.12.2019, 17:42 (aktualizacja 18.12.2019, 17:42)
  • Telewizja Sudecka
DUŻE DOFINANSOWANIE DO WYMIANY STARYCH PIECÓW
1 mln 122 tys. zł trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ramach uruchamianego właśnie projektu wymienią stare piece węglowe na ekologiczne źródła ciepła, np.: podłączenie do sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, elektryczne i projekty hybrydowe (fotowoltaika i pompa powietrza, ogrzewanie elektryczne zasilane fotowoltaiką).

 

To kolejny ważny krok w kierunku czystego powietrza i prawdziwe działanie na rzecz naszego środowiska. Nasz udział w tym przedsięwzięciu pozwoli na wymianę ponad trzydziestu starych, nieekologicznych instalacji grzewczych w domkach jednorodzinnych. To projekt podobny do tego, który zakończyliśmy w tym roku w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznych. Mieszkańcy otrzymali na to aż 85% dofinansowania. Przez cały czas szukamy rozwiązań i zewnętrznych pieniędzy, dzięki którym z tak atrakcyjnego dofinansowania będą mogły skorzystać wspólnoty mieszkaniowe – zapewnia Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Całkowita wartość projektu „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Obszaru Ziemi Dzierżoniowsko-Kłodzko-Ząbkowickiej (ZKD)” to kwota 7 mln 764 tys zł. Zrealizują go wspólnie „Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość” (lider) oraz samorządy Dzierżoniowa, Gminy Dzierżoniów, Pieszyc, Niemczy i Ząbkowic Śląskich.

Więcej informacji na ten temat mieszkańcy Dzierżoniowa mogą uzyskać pod numerem telefonu 74 645 08 05.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe