WEEKENDOWE ZMAGANIA PIŁKAREK Z UKS BIELAWIANKA

W sobotę 30. listopada drużyna kobiet z UKS Bielawianka Bielawa rozegrała na własnym boisku 1/8 Pucharu Polski z ekstraligową drużyną GKS Katowice. Drużyna ta pokazała naszym zawodniczką jaka jest różnica między ekstraligą, a II ligą. Po ciężkim meczu przegraliśmy aż 0:5. Dla Naszej drużyny wielkie słowa uznania za dokonania w Pucharze Polski, gdyż byliśmy jedyną drużyną drugoligową na tym etapie rozgrywek, pokonując w poprzednich rundach drużyny pierwszoligowe. UKS Bielawianka - GKS Katowice 0:5 (0:2)

Po sobotnich emocjach związanych z Pucharem Polski na trawie w niedzielę 01 grudnia seniorki rozegrały finał dolnośląski Pucharu Polski w futsalu. W Dzierżoniowie dzięki wsparciu Powiatu Dzierżoniowskiego zorganizowany został turniej finałowy. Po meczach w których dziewczyny pokazały, że potrafią grać w w piłkę drużyna Bielawianki okazała się niegościnna pokonując drużyny przyjezdne ( LUKS Ziemia Lubińska, Ślęzę Wrocław oraz Orlika Jelenia Góra) i wygrała Puchar Polski szczebla dolnośląskiego awansując do dalszych rozgrywek. Puchar oraz medale wręczali prezes DZPN Andrzej Padewski oraz przewodniczący Komisji Futsalu Janusz Cygan. Najlepszym strzelcem turnieju została Paulina Dul LUKS Ziemia Lubińska, a najlepszą bramkarką została Natalia Rowynia Ślęza Wrocław. Gratulujemy