BIELAWSKA STRAŻ MIEJSKA WYKORZYSTUJE FOTO – PUŁAPKĘ

  • 27.11.2019, 08:06
  • Telewizja Sudecka
BIELAWSKA STRAŻ MIEJSKA WYKORZYSTUJE FOTO – PUŁAPKĘ
Od kilku miesięcy bielawska Straż Miejska umieszcza w różnych miejscach miasta tzw. foto-pułapki. Z jednej strony pozwalają one eliminować niewłaściwe zachowania kierowców, parkujących swoje pojazdy w niedozwolonych miejscach, a z drugiej walczyć z osobami podrzucającymi odpady komunalne w miejsca, które nie są do tego przeznaczone.

W listopadzie 2019 r. jedna z foto-pułapek została umieszczona na ul. Akacjowej, w okolicy "gniazda" do selektywnej zbiórki odpadów. Podczas przeglądania materiału zdjęciowego, strażnicy ujawnili popełnienie wykroczenia - kobieta i mężczyzna, w godzinach wieczornych, podrzucili pod to "gniazdo" odpad wielkogabarytowy w postaci materaca.

W trakcie wykonywania czynności służbowych funkcjonariusze ustalili sprawcę tego wykroczenia, ukarali go mandatem karnym oraz nakazali uprzątnięcie odpadu.

W efekcie, mieszkaniec Bielawy, zamiast wywieźć odpad wielkogabarytowy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), mieszczącego się przy ul. Ceglanej, za darmo, najpierw zapłacił mandat, a następnie uprzątnął podrzucony odpad, wywożąc go we właściwe miejsce.

Ponowne interwencje tego typu będą konsekwentnie i bezwzględnie realizowane. Osoby, które zauważą w swoim sąsiedztwie "podrzucane" odpady komunalne lub nieprawidłowo zaparkowany pojazd, proszone są o zawiadomienie o tym fakcie Straży Miejskiej (tel. 74 83 28 706 lub 669 102 102).

Pamiętajmy, że nikt nie zadba lepiej o estetykę naszego otoczenia, niż my sami. Dlatego apeluję do wszystkich mieszkańców Bielawy o pomoc w tym zakresie.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rychy
Rychy 28.11.2019, 10:04
Popieram taki sposob dzialania lecz zamiast montowac ukryte kamery tez mozna wyjsc zza swojego biurka i pochodzic po bielawie i popatrzec na to wlasnym okiem.
. Osoby ktore tak robia, jest mozliwe ze nie sa dobrze poinformowane o takim punkcie " zbiorow selektywnych" lub nie maja sposobu na to aby je tam dostarczyc.
Pit
Pit 27.11.2019, 21:42
Nielegalne praktyki
Prawdo mówny
Prawdo mówny 27.11.2019, 20:48
MPGK nie zbiera gabarytów? przecież za to również płacimy. Pan Prezydent mósi się wreszcie ogarnąć i obudzić, przecież płacimy sporo za wywóz odpadów i gabarytów. Każą segregować odpady a potem podjeżdża śmieciarka i wrzucają razem z nie segregowanymi do środka. A Pan Prezydent nic nigdy na te tematy nie wie, tylko ustawiają Straż Miejską na nagonke na mieszkańców Bielawy. Przecież gabatyty to nie mieszkańcy tylko MPGK ma wywoźić.
BobMarley
BobMarley 27.11.2019, 17:12
Gdyby zlikwidować Straż Miejską to zaoszczędzone pieniądze mogłyby posłużyć na ustawienie dodatkowych kontenerów, albo można by obniżyć koszt wywozu śmieci. Przez takie akcje ludzie boja wyrzucać się śmieci do śmietników i wywożą do lasu. Poza tym we wszystkich produktach jest tyle opłat recyklingowych, klimatycznych, środowiskowych, że praktycznie ten wywóz i utylizacja śmieci, są wliczone w cenę i powinny być "za darmo".
oko
oko 27.11.2019, 16:46
A czy mozna wywozic siemieci z pierogarni do smietnikow 200m dalej cale wory
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.11.2019, 09:22
Tu nie chodzi o materac czy straż miejską, PSZOK powinien raz na tydzień lub co 2 zebrać z punktów zbiórki takie rzeczy zabierać nie każdy ma busa by duże rzeczy przewieść i nie każdy ma hak przy aucie by przyczepkę podpiąć.
Dlaczego z oś XXV-Lecia czy Południowego zbabrają śmieci remontowe a z miejskich (MZBM) jest to taki wielki problem ?
mieszkaniec
mieszkaniec 28.11.2019, 22:19
Tylko Spółdzielnia co roku ponosi opłaty w wysokości kilkunastu tysięcy złotych, a to pózniej jest doliczane do opłat mieszkańcom.
.
. 27.11.2019, 09:39
Z mzbm też zabierają. A problem w tym tylko że to kosztuje. Więc albo ktoś zapłaci za śmieci za wywiezienie sam albo zapłacą sąsiedzi albo wszyscy w cenie za sprzątanie ale wtedy nie narzekajmy że jest drogo. Więc pytanie czy każdy powinien płacic za siebie czy wszyscy za wszystko bez względu czy wyrzuca czy nie meble
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.11.2019, 08:53
Jeden materac nie czyni wiosny, wcześniejsze sądaże na temat likwidacji straży były prawdziwe , a działania tej jednostki chyba słabo? Mieszkańcy chcieli likwidacji , bo środki finansowe jakie pożera ta jednostka można przeznaczyć na ekologiczne dzialania w tym mieście .
Panie burmistrzu czekamy na decyzję w sprawie restrukturyzacji lub likwidacji tej jednostki ..?
Ekolog
Ekolog 27.11.2019, 08:30
W pszoku przyjmują za darmo tylko wybrane odpady i malą ilość , ne dziwi mnie to, że ludzie stawiają pod śmietnik odpady, bo najważniejsze że nie tworzą dzikich wysypisk i śmieci nie lądują np. w lesie.
Jednak przy owym śmietniku na chodniku ciągle parkują pojazdy, a straż ma zawiązane oczy??czyżby jakiś znajomy ??? Działania słabo skuteczne, z tym jednym materacem , czyż nie?

Pozostałe