PODPALACZE ZATRZYMANI

  • 20.11.2019, 16:28 (aktualizacja 20.11.2019, 17:11)
  • Krzysztof Bachiński
PODPALACZE ZATRZYMANI
W miesiącu październiku i listopadzie na terenie Bielawy doszło do kilku podpaleń, między innymi pojazdów zaparkowanych za targowiskiem miejskim, pustostanów i barakowozu stojącego na terenie byłych zakładów Bielbaw, czy kontenera budowlanego na Placu Świętej Faustyny. W żadnym z tych przypadków nie było zagrożenia dla życia czy zdrowia ludzi.

Policjanci gromadzili materiał dowodowy i prowadzili analizy. Sprawa była trudna, gdyż pożary były wzniecane w miejscach rzadko uczęszczanych, dodatkowo w różnych miejscach miasta. Służby prewencyjne patrolowały typowane miejsca, aby zapobiegać kolejnym podpaleniom. Jak zawsze, kiedy dojdzie do popełnienia przestępstwa przez nieznanego sprawcę, do procesu wykrywczego zostały zangażowne służby kryminalne. To właśnie dzięki pracy bielawskich kryminalnych ustalono dane sprawców. Dwóch 23-letnich mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszeli zarzut zniszczenia mienia poprzez podpalenie, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na chwilę obecną wartość strat jaką wyrządzili, szacowna jest na kwotę nie mniejszą niż 32 tysiące złotych. 

Źródło: Komenda PP w Dzierżoniowie 

Nasze wcześniejsze filmy gdzie dochodziło do podpaleń;

 

 

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szeryf Huckleberry
Szeryf Huckleberry 21.11.2019, 09:33
A gdzie mordy sprawców i jak sie nazywają?!?!?!?
Co za durny kraj! Tropi sie przestępców po to aby potem robic z nich anonimowych !
...
... 21.11.2019, 09:24
Male sprostowanie.... to wlaśnie dzięki bielawskiemu patrolowi prewencji zostały ustalone dane sprawców! Patrole prewencji od samego początku były mocno zaangażowane w patolowanie i typowanie sprawcow co zakończyło sie sukcesem.
Pozdrawiam

Pozostałe