KOMUNIKAT POLICJI W SPRAWIE PODPALEŃ W BIELAWIE

  • 18.11.2019, 00:43 (aktualizacja 18.11.2019, 01:03)
  • Krzysztof Bachiński
KOMUNIKAT POLICJI W SPRAWIE PODPALEŃ W BIELAWIE
W miesiącach październiku i listopadzie na terenie Bielawy doszło do kilku podpaleń, między innymi: pojazdów zaparkowanych za targowiskiem miejskim, barakowozu stojącego na terenie byłych zakładów Bielbaw, czy kontenera budowlanego na placu Świętej Faustyny. W żadnym z tych przypadków nie było zagrożenia dla życia czy zdrowia ludzi. Przeprowadzona analiza wskazuje, że do pożarów dochodzi w godzinach nocnych na terenach mało uczęszczanych.

Po pierwsze na miejscu wszystkich zdarzeń przeprowadzono czynności procesowe mające na celu zabezpieczenie śladów i obecnie trwają czynności wykrywcze zmierzające do ustalenie sprawców. Wstępne ustalenia wskazują, że sprawcy działają tylko w celu zniszczenia mienia i nie mają zamiaru zaboru.
Ponadto służby prewencyjne są zadaniowane, co do patrolowania miejsc, w których mogłoby dojść do podobnych zdarzeń, aby im zapobiec.
Za tego typu działania przestępcze grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Jednocześnie apelujemy do osób, które posiadają wiedzę mogącą pomóc w prowadzonym postępowaniu, aby zgłosiły się do Komisariatu Policji w Bielawie lub przekazały informacje dzwoniąc na numer 74 8334211.

kom. Marcin Ząbek
KPP Dzierżoniów

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe