BIELAWSKA STRAŻ MIEJSKA WALCZY ZE SMOGIEM

  • 13.11.2019, 08:07
  • Telewizja Sudecka
BIELAWSKA STRAŻ MIEJSKA WALCZY ZE SMOGIEM
Od początku sezonu grzewczego 2019/2020 bielawska Straż Miejska podejmuje działania zmierzające do znacznego ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Funkcjonariusze straży prowadzą czynności kontrolne z własnej inicjatywy, a także na podstawie zgłoszeń od mieszkańców Bielawy. Dotychczas, na dosłownie "gorącym" uczynku, udało się złapać kilku anty-ekologów.

31 października 2019 r. przy ul. Ostroszowickiej strażnicy zauważyli kłęby ciemnego, gęstego dymu. W wyniku podjętej interwencji, w hali produkcyjnej ujawniono piec, a w nim palące się różne odpady. Przy piecu znajdowała się skrzynia wypełniona kartonami i szmatami nasączonymi olejem oraz innymi odpadami, a na podłodze obok pieca znaleziono fragmenty drewnianej palety, częściowo zaplamionej olejem. Odpady te były przygotowane do spalenia.

Z kolei 7.XI. w pomieszczeniach gospodarczych zlokalizowanych również przy ul. Ostroszowickiej, gminni policjanci ujawnili piec, w którym spalano pocięte podkłady kolejowe. Odpady tego rodzaju są nasączone olejem kreozotowym, który jest substancją szczególnie niebezpieczną. W wyniku spalania, jego opary, które są silnie rakotwórcze, wraz z dymem uchodziły do atmosfery. W pobliżu pieca znaleziono duże ilości pociętych i przygotowanych do spalenia kolejnych podkładów. O zdarzeniu powiadomiono Policję, która na miejscu przeprowadziła czynności operacyjne oraz wezwano Straż Pożarną aby przerwać trucicielską działalność. Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli z pieca palące się szczapy podkładów i wygasili piec.

Natomiast 12.XI.2019 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej interweniowali na posesji zlokalizowanej w obrębie pl. Wolności. W trakcie oględzin pieca stwierdzili oni, że spalane są kawałki mebli. Ponadto wokół pieca zalegały porąbane kawałki mebli oraz kartony, które były owinięte różnego rodzaju folią.

Za popełnione wykroczenia Straż Miejska nałożyła na właścicieli nieruchomości kilkuset złotowe mandaty karne, a także nakazała uprzątnięcie odpadów i zapowiedziała rekontrole.

Ponowne interwencje będą konsekwentnie i bezwzględnie realizowane do końca sezonu grzewczego. Osoby, które zauważą w swoim sąsiedztwie "trujące kominy" proszone są o zawiadomienie o tym fakcie Straży Miejskiej (tel. 74 83 28 706 lub 669 102 102).

Pamiętajmy, że paląc w piecu niewłaściwymi surowcami, narażamy na szwank nie tylko własny portfel, ale przede wszystkim zdrowie, a nawet życie. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców Bielawy o pomoc w pokonaniu bielawskiego "smoga".

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maria
Maria 15.11.2019, 22:03
Drzewa , w 2016 r wycięto drzewa wzdłuż całej ul. Boh. Getta . Zdrowe duże drzewa . Widziałam z okna domu jak tną piłami na kawałki . Przebudowa drogi , a w planach nikt nie uwzględnił drzew ? Wycięli i już . Powietrze to jedyna rzecz , która jest wszędzie , jeśli nie będzie drzew na nic zdadzą się działania antysmogowe .Drzewa to nasi sprzymierzeńcy !!!
Miachu
Miachu 14.11.2019, 11:31
Tkacka w okolicach węglika wieczorem to tragedia. Siwo i śmierdzi plastikiem
Ekolog
Ekolog 13.11.2019, 15:15
Straż ratuje Bielawe , oj juz to wszyscy widzą i oddychają świerzym powietrzem, kilka fotek nic nie uczyni , a jak jest tak będzie dalej , zamiast tego cyrku lepiej zlikwidować tą jednostkę, a pieniadze przeznaczyć na prawdziwe dzialania w tym kierunku
ona
ona 13.11.2019, 15:13
Największy kopciuch na pl. Wolności-czyli Społem, bo to do nich należy ten budynek, a tłumaczenie, że jak rozpalają to tylko tak się kopci bo mają stary piec, jakoś mnie nie przekonuje, karać i to surowo, albo nakazać wymianę systemu ogrzewania.
creonix_badass
XR 13.11.2019, 14:49
Jak ostroszowicka to Koreańska firma. Super, Koreańczycy smrodzą nam świat.
Przedsiebiorca
Przedsiebiorca 13.11.2019, 14:31
Ale za to salon Bodzio ma wspaniałą reklamę. Niechaj się niesie w świat. ???
bielawianin
bielawianin 13.11.2019, 13:46
Głowy w komin powinny wsadzać tym co w piece wrzucają śmieci. Czas najwyższy, żeby ktoś się za to zabrał.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.11.2019, 11:22
Brawo dla podejmowanych działań straży i burmistrza. Mam nadzieje ze nasze dzieci będą mogły w przyszłości oddychać dużo czyściejszy powietrzem
dziobaty
dziobaty 15.11.2019, 18:20
w wypowiedziach ,,mieszkańca" widać jakąś niewidzialną obecność urzędników miejskich.............hmmmmmmm
Mieszkaniec2
Mieszkaniec2 13.11.2019, 19:01
No toś mnie mieszkańcu ubawił do łez buhahahaha
bielawianie
bielawianie 13.11.2019, 08:40
od kilku lat walka z palącymi w piecu na Pl. Wolności i bez rezultatów, wizyty Straży nic nie pomogły, czyżby rok 2019 będzie przełomowy, nie sądzimy, chyba trzeba będzie wyburzyć ten budynek .
Dziobaty
Dziobaty 15.11.2019, 18:32
podobnie i w komentarzu ,,bielawianina", widać chyba kogoś z magistratu, czyżby naloty na łatwe do skontrolowania kotłownie i zamieszczenie sukcesu pana Burmistrza i jego walecznych ,,rycerzy". Czy ktoś tam myśli że legenda o walce z dymiącym złem wcielonym osłodzi wizerunek magistratu i ,,przybocznych Burmistrza". hehehehehehhehehe śmiech. A nomen omen to tak na marginesie dywagując, nie wiem nie znam faktów, ale jak są łatwi do skontrolowania to, i za dużo brudu to chyba w tych kotłowniach na widoku publicznym nie wystawiają.

Pozostałe