ŻÓŁTE NAKLEJKI POMOGĄ SŁUŻBOM RATOWAĆ ŻYCIE

  • 07.11.2019, 11:59
  • Telewizja Sudecka
ŻÓŁTE NAKLEJKI POMOGĄ SŁUŻBOM RATOWAĆ ŻYCIE
Do Bielawy już niebawem wrócą regularne połączenia kolejowe, dlatego warto poruszyć temat bezpieczeństwa.

W razie wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym lub zagrożenia wypadkiem (np. awaria pojazdu na przejeździe czy utknięcie pomiędzy opuszczonymi rogatkami) należy zadzwonić natychmiast na numer 112 i podać numer przejazdu. Numer ten znajduje się na żółtych, odblaskowych nalepkach informacyjnych jakimi są oznakowane od wewnątrz krzyże Św. Andrzeja. Na przejazdach z rogatkami nalepki znajdują się dodatkowo na napędach rogatkowych (słupkach, do których przymocowana jest rogatka). Indywidulany numer identyfikacyjny zawarty na naklejce pozwala na szybkie zlokalizowanie konkretnego przejazdu w sytuacji awaryjnej i dzięki temu na podjęcie szybkich działań często ratujących życie (dotarcie służb ratunkowych i/lub wstrzymanie ruchu pociągów).

Każda nalepka informacyjna zawiera:

  • indywidualny numer skrzyżowania (przejazdu),
  • numer alarmowy 112 oraz
  • numery telefonów w razie awarii do (służą one do informowania służb technicznych zarządcy infrastruktury o usterce urządzeń lub uszkodzeniu oznakowania na przejeździe – tam gdzie nie ma bezpośredniego zagrożenia życia).

 

  • Współpraca z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii zapewniła umieszczenie lokalizacji przejazdów na mapach wykorzystywanych przez operatorów nr 112.
  • 22 i 23 października 2019 roku pracownicy DSDiK we Wrocławiu testowali procedurę przyjmowania i obsługi zgłoszeń z wynikiem pozytywnym.

 

 

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ … !

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr z Dzierżoniowa
Piotr z Dzierżoniowa 08.11.2019, 16:52
To co sie wyprawia z tymi pociągami to jest w ogóle skandal. Nikt nie pomyślał o wiadukcie nad budowaną obwodnicą a cała inwestycja jest zwykłą samowolką budowlaną. Chyba zostało już tylko wyjść na tory i zablokować tę linię, skoro nic innego nie dociera. Tak jak zrobili mieszkańcy Raszówki. W UMWD pracują już chyba sami idioci którzy uparli się żeby robić na złość mieszkańcom. U nas nikt nie chce pociągów to na siłę je wciskają nawet wbrew prawu, w Lwówku walczą od lat o powrót pociągów to mają ich w d..pie. Tego marszałka najwyższy czas pogonić ze stołka.
Eulengebirger
Eulengebirger 08.11.2019, 16:47
Najbezpieczniej to by było gdyby tych pociągów w ogóle nie było.
Bielawianin
Bielawianin 08.11.2019, 16:22
No i macie tę swoją kolejkę. Teraz będą blokowane przejazdy, ci co mieszkają przy torach będą musieli pilnować dzieciaków, trąbiące pociągi nie dadzą się wyspać, a jak pociągi zablokują przejazd na nowej obwodnicy to będzie już całkiem super hiper. A ostrzegali przed pociągami to niektórzy się pluli. A tak było pięknie i spokojnie w Bielawie to musieli przywrócić te pociągi nie wiadomo dla kogo...
Przyszła pasażerka pociągu
Przyszła pasażerka pociągu 09.11.2019, 17:26
Najlepiej byłoby poruszać się piechotą, byłoby najbezpieczniej!
mieszkaniec
mieszkaniec 09.11.2019, 19:57
To łaź piechotą i nie truj d... Mnie wystarczy komunikacja miejska, która funkcjonuje bardzo dobrze. A pociągi, tak jak piszą inni, spowodują więcej problemów niż pożytku.
Natalia Kita- Kierownik Działu Komunikacji Zewnętrznej DSDiK
Natalia Kita- Kierownik Działu Komunikacji Zewnętrznej DSDiK 07.11.2019, 17:30
Dziękuję z ten materiał. Ważny dla nas wszystkich.
Natalia Kita DSDIK we Wrocławiu
Kierownik Działu Komunikacji Zewnętrznej

Pozostałe