PIERWSZY PO LATACH POCIĄG WJECHAŁ DO BIELAWY

  • 25.10.2019, 18:21 (aktualizacja 25.10.2019, 18:26)
  • Telewizja Sudecka
PIERWSZY PO LATACH POCIĄG WJECHAŁ DO BIELAWY
Na tę historyczną chwilę czekało wielu mieszkańców Bielawy. Po ponad 40 latach pierwszy pasażerski pociąg wjechał ponownie na stację Bielawa Zachodnia.

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (129)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Magdalena Cywicka
Magdalena Cywicka 01.11.2019, 12:04
Proszę popatrzeć skąd ten pociąg będzie jechał. Z Wrocławia! Pasażerowie z tego miasta bez przerwy albo by srali, albo szczali. Najgorsze śmierdzіele w pociągach. Pociągi wyjeżdżające z Wrocławia już na starcie mają zawalone kible gównem, cuchną knyszą i innymi zabużańskimi "zapachami". Mimo że po powrocie np. z Jeleniej Góry były czyste. Wiem jak jest, bo pracuję w KD jako konduktorka. Niestety, ale jak pasażerowie zachowują się jak bydło, to i traktuje się ich jak bydło. Proszę nie mieć pretensji do obsługi pociągu.
Xr
Xr 30.10.2019, 10:01
Ludzie, władcy miejscy, burmistrzu, wojewodo. Zróbcie w końcu całkowicie bezpłatną komunikację miejską dla ZKM (Bielawa Dzierżoniów i pozostały okręg) tak jak zrobiło co najmniej kilkadziesiąt innych nawet większych miast w Polsce! Żory, Bolesławiec, Gostyń, ... całkiem bezpłatna, zwolnić tych kanarów emerytów pod wpływem alkoholu niech idą na zasłużone emerytury i skończą bezsensowne i żenujące łapanki na uczciwych obywateli, poza tym my wszyscy płacimy wysokie jak na nasze zarobki podatki i opłaty miejskie, miasto na to stać by komunikacja była całkiem bezpłatna! Przemieszczanie się jest prawem nie przywilejem. Niech płacą ci co chcą jechać taksówkami, nie ZKM-em. To naprawdę się opłaca w wielu płaszczyznach - jeżeli wam się to uda, zapewniam że zagłosuję na was w następnej kadencji. Niech Bielawa wraz z ZKM będą modelowym miastem eko bez kanarów i nalotów rodem z poprzedniej epoki.
Bielawianin
Bielawianin 30.10.2019, 13:46
Popieram! Potrzeba nam sprawnej komunikacji miejskiej a nie pociągów. Już widzę jak Bielawianie będą dymać na stację żeby dojechać do Dzierżoniowa. Nonsens!
Dominika Styrna
Dominika Styrna 30.10.2019, 00:54
A ci dalej swoje!!!... Dajcie, że już spokój z tą Bielawą!!!!!!!!!!!!!!!!! Kto tam będzie jeździł tymi pociągami?????? Sowiogórskie muflony????Jest tyle ważniejszych spraw w tym województwie, np. remont przepięknej linii do Lwówka!!!!!!!!!!!...
konduktor KD
konduktor KD 30.10.2019, 00:49
Wsiocław nie potrzebuje pociągów o Bielawy. Ludzie tu są zbyt biedni, zaś Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.
Kupa Madrjas
Kupa Madrjas 30.10.2019, 00:34
Dość już kolei dla much na Dolnym Śląsku (muchowozy do Sobótki, teraz przystanek dla much w środku boru), czas na kolej dla mieszkańców, czyli np. reaktywację przepięknej linii kolejowej do Lwówka Śląskiego albo kolei do Karpacza o dużym znaczeniu dla turystów.
Darecki
Darecki 29.10.2019, 23:47
Gdyby banda idiotow nie niszczyla kolei w latach 90-tych nie trzeba by niczego przywracac.
taka prawda
taka prawda 30.10.2019, 00:35
Kolej została zawieszona, bo nikt pociągami nie jeździł. Sam jesteś idiotą i tępakiem, skoro tego nie wiesz.
Eldorado Mistofales
Eldorado Mistofales 29.10.2019, 21:56
Oj będzie się działo. Szczegółnie w godzinach szczytu.
Bielawa Zachodnia na chwilę zatrzyma się.
miejscowy
miejscowy 30.10.2019, 00:36
To prawda, te pociągi zakorkują całą Bielawę. Jedyne wyjście to chyba wyjść na tory i zablokować żółtą ***zkę KD.
Sowa z Gór Sowich
Sowa z Gór Sowich 29.10.2019, 15:02
Nie potrzeba nam najazdu brudasów i śmieciarzy z Wrocławia w piękne Góry Sowie! Żadnych pociągów to nie chcemy! W Górach Sowich niech nadal będzie spokój i cisza, a z Wrocławia niech sobie jeżdżą do Lwówka. Najlepiej przez Jelenią Górę, a co!
XC
XC 30.10.2019, 09:54
w sumie masz rację też nie chcę żeby Ukraińcy się zjeżdżali do gór
Janpol
Janpol 29.10.2019, 21:50
Żal mi Ciebie ubogi jestes intelektualnie
@Janpol
@Janpol 30.10.2019, 00:39
Potrafisz napisać coś mądrzejszego, upośledzony śmieciu?
Poka Sowe
Poka Sowe 29.10.2019, 18:29
No to masz problem dzikusku, bo mnóstwo turystów przyjeżdża w Góry Sowie i będzie ich jeszcze więcej po uruchomieniu pociągów. Pa :)
Sowiogór
Sowiogór 29.10.2019, 18:51
Nie będzie więcej, bo nikt nie będzie drałował od pociągu taki kawał, a już i tak przyjeżdża za dużo i trudno ich nazwać turystami (to jest hołota z Wrocławia a nie turyści). Chciałeś pyskaczu zabłysnąć ale nie wyszło.
Janpol
Janpol 29.10.2019, 21:52
Pocieszaj sie sam bo nie masz tu.poarcia
@Janpol
@Janpol 30.10.2019, 00:40
Do utylizacji takich śmieci jak ty!
bielawski żul
bielawski żul 29.10.2019, 14:58
Tu w Bielawie ani pociągu ani drogi krajowej nie ma. Nawet PKS omija wieś z daleka. Cisza spokój i tanie jabole, które można pić przy torach. I niech tak zostanie.
Józef z Bielawy
Józef z Bielawy 29.10.2019, 14:56
W nowo zakupionych pociągach brud, smród, zatkane klopy, nieuprzejma obsługa, pracownikom nawet nie chce się zamieść podłogi przed wyruszeniem pociągu w trasę. Podwyżki za olewanie swoich obowiązków? To może na Białorusi, ale nie w cywilizowanym świecie. Żadnych pociągów tu nie chcemy!
Bielawianin
Bielawianin 29.10.2019, 14:54
Trasa do Lwówka jest o wiele piękniejsza turystycznie, znaczenie komunikacyjne dla mieszkańców też dużo większe niż jakaś linia do Bielawy przez same wioski.

A jak to co jest nie starczy na remont Bielawy, to trudno. Kasę będzie można wydać na remont innych linii, np. do Karpacza, Kowar albo Lwówka. Najważniejsze żeby ta kasa się nie zmarnowała.

Nam, mieszkańcom Bielawy natomiast wystarczą autobusy.
Marcin Medyk
Marcin Medyk 29.10.2019, 14:48
Po co jakieś pociągi do Bielawy i innych Dziur żoniowów? Tylko kury i kaczki będą miały świetny dojazd na targ to Wrocławia na Wsiebodzkim. A co z sudeckimi kurortami Karpaczem, Świeradowem, Lwówkiem, gdzie mieszkańcy potrzebują pociągów???
Lepiej to, lepiej tamto
Lepiej to, lepiej tamto 29.10.2019, 11:51
Tylu was tutaj komentujących - zróbcie zrzutkę, może starczy na remont linii do Lwóweczka :)
do trolla z Wsiocławia
do trolla z Wsiocławia 30.10.2019, 14:01
Takie pomyje jak ty są potrzebne- jedni cię biją, inni gwałcą a jeszcze innym ty robisz dobrze. Dobrze, że się z tym pogodziłeś bo na bank nic nie zmienisz. I możesz tu dalej pisać swoje gorzkie żale ale pamiętaj- człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy.
yyy co?
yyy co? 29.10.2019, 07:54
Do wszystkich hejterów: komuna się skończyła i nikt was siłą do tych pociągów zmuszał nie będzie. Nie pasuje ci pociąg, chcesz jeden z drugim gnieść się w busie? Droga wolna! Idę o zakład, że mimo waszej absencji pociągi puste jeździć nie będą. A tu wieczna ***zka w komentarzach...
sołtys Bielawy
sołtys Bielawy 29.10.2019, 14:51
Kopcące i hałasujące pociągi na pewno zepsuły by ten fajny atut naszego miasteczka. Sam będę protestował przeciwko tej linii.
yyy co?
yyy co? 29.10.2019, 18:31
Koniecznie przykuj się do torów!
hihi
hihi 29.10.2019, 18:53
Wystarczy że ty przyjedziesz ze swojego Wsiocławia blachosmrodem a na pewno zaliczysz jakiś dzwon z pociągiem.
Magdalena Cywicka
Magdalena Cywicka 29.10.2019, 00:27
Proszę popatrzeć skąd ten pociąg będzie jechał. Z Wrocławia! Pasażerowie z tego miasta bez przerwy albo by srali, albo szczali. Najgorsze śmierdzіele w pociągach. Pociągi wyjeżdżające z Wrocławia już na starcie mają zawalone kible gównem, cuchną knyszą i innymi zabużańskimi "zapachami". Mimo że po powrocie np. z Jeleniej Góry były czyste. Wiem jak jest, bo pracuję w KD jako konduktorka. Niestety, ale jak pasażerowie zachowują się jak bydło, to i traktuje się ich jak bydło. Proszę nie mieć pretensji do obsługi pociągu.
Dziubas
Dziubas 29.10.2019, 18:32
Madziu ale nie wkręcaj sobie, że jesteś konduktorką. To że przebierasz się w takie łaszki dla starszych, bogatych panów jeszcze cię taką nie czyni :)
NASA dla ***a
NASA dla ***a 29.10.2019, 18:54
Chcesz zobaczyć kosmitę? To spójrz w lustro. Jak ci się nudzi to idź się pobaw kutаsem swojej matki!
Paweł z Bielawy
Paweł z Bielawy 29.10.2019, 00:24
Kompromitacje Dolnośląskie (KD) mają najgorsze szroty. Niewygodne fotele, nie działa klimatyzacja, bardzo chamska obsługa. Raz jechałem ich pociągiem i nigdy więcej już tego nie zrobię. Pociągi dla plebsu, na dodatek mocno awaryjne. My tu w Bielawie takiego g... nie chcemy!
szach
szach 29.10.2019, 23:43
Jestem pewien, ze porzadnego auta tez nie masz bo trudno nazwac ciasna kosiarke z gownianym 4-cylindrowym silnikiem samochodem.
mat
mat 30.10.2019, 00:42
Po takich śmieciach jak ty mój pradziadek na konia wsiadał a prababka robiła przynętę na rekiny.
Dolnoślązak
Dolnoślązak 29.10.2019, 00:22
Lepiej wyremontować linię do Lwówka, która jest uważana przez znawców za jedną z najpiękniejszych linii w Polsce! Tymczasem Koleje Dolnośląskie zlikwidowały na niej niedawno wszystkie pociągi. Podejście do kolei jest tu gorsze niż w Afryce Równikowej. Cała Polska kpi z Dolnego Śląska. Odwołać marszałka i prezesa Kolei Dolnośląskiego za niszczenie kolei na Dolnym Śląsku!
legniczanin
legniczanin 29.10.2019, 00:20
Obserwuję chamskie zachowania konduktorów w pociągach prawie każdego dnia na trasie Legnica - Wrocław. Za co oni chcą podwyżki? Za nieprofesjonalizm i brak kultury?

Dobrze opłaca się wysoko wykwalifikowaną kadrę, a nie prostaków wziętych prosto z ulicy, którzy zupełnie do niczego się nie nadają.

Żadnemu Bielawianinowi nie życzę takich "przygód", jakie nas codziennie spotykają w pociągach.
Dominika Styrna
Dominika Styrna 29.10.2019, 00:12
A ci dalej swoje!!!... Dajcie, że już spokój z tą Bielawą!!!!!!!!!!!!!!!!! Jest tyle ważniejszych spraw w tym województwie, np. remont przepięknej linii do Lwówka!!!!!!!!!!!...
bielawski KS
bielawski KS 28.10.2019, 20:27
Lubin, Bielawa, Trzebnica, Nowa Ruda, Milicz... wreszcie przywracane jest to, co przez lata było systematycznie niszczone, a ludzie odpychani od kolei. Przykład frekwencyjnego sukcesu Lubina czy Trzebnicy pokazuje, że województwo dolnośląskie idzie bardzo dobrą drogą, na przekór wszystkim hejterom, dla których szczyt możliwości transportowych to 15 letni passat od Niemca, czy rozklekotany bus. Mentalność rodem z krajów byłego ZSRR. "Nikt nie będzie jeździł pociągiem" - a to ciekawe, bo jakoś tam gdzie jest dobra oferta i tabor ludzie jeżdżą i bardzo sobie chwalą, co widać po napełnieniu składów do Legnicy, Wałbrzycha czy Kłodzka. Teraz czas na Bielawę - zarówno dla 30 tysięcy mieszkańców, jak i licznych turystów odwiedzających Góry Sowie.
Damian
Damian 29.10.2019, 00:13
Zlikwidować bilety za 2 złote to nikt nie będzie jeździł tymi pociągami. Nawet do Koziej Wólki pociągi będą pękać w szwach jak się wprowadzi "promocje" w postaci biletów za złotówkę. Ogólnie pociągi do Bielawy są niepotrzebne, wystarczą busy.
bielawski KS
bielawski KS 29.10.2019, 07:51
"Ogólnie pociągi do Bielawy są niepotrzebne, wystarczą busy. " Czuję w kościach, żeś z Dzierżoniówka, który wiecznie ma ból d... do Bielawy o różne rzeczy. Jest takie mądre powiedzenie - "Kibic z dala się nie wp... ". Wyremontowali wam dworzec, pociągi bezpośrednie do Wrocławia macie? To teraz daj też innym nacieszyć się z kolei. Mieszkańcy Bielawy sami zdecydują, czy będą jeździć czy nie i tobie nic do tego.
Bielawianin
Bielawianin 29.10.2019, 14:52
Trasa do Lwówka jest o wiele piękniejsza turystycznie, znaczenie komunikacyjne dla mieszkańców też dużo większe niż jakaś linia do Bielawy przez same wioski.

A jak to co jest nie starczy na remont Bielawy, to trudno. Kasę będzie można wydać na remont innych linii, np. do Karpacza, Kowar albo Lwówka. Najważniejsze żeby ta kasa się nie zmarnowała.

Nam, mieszkańcom Bielawy natomiast wystarczą autobusy.

Pozostałe