KOLEJNI KIEROWCY PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ I STRACILI PRAWO JAZDY

  • 21.10.2019, 14:33
  • Telewizja Sudecka
KOLEJNI KIEROWCY PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ I STRACILI PRAWO JAZDY
19 października dwóch kierujących straciło prawo jazdy. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Popełnione wykroczenia miały miejsce w Dzierżoniowie na ul. Batalionów Chłopskich. Pierwszy kierowca to 29 latek, który jechał samochodem marki bmw, z prędkością o 58 km/h wyższą niż pozwalały na to przepisy. Drugi kierujący jechał samochodem skoda. 39 letni mieszkaniec naszego powiatu przekroczył prędkość o 63 km/h.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy,
a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

INFO: KPP w Dzierżoniowie

kom. Marcin Ząbek

 

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe