ABSOLWENT BIELAWSKIEGO LICEUM Z TYTUŁEM PROFESORSKIM

  • 20.10.2019, 21:59 (aktualizacja 21.10.2019, 20:25)
  • Telewizja Sudecka
ABSOLWENT BIELAWSKIEGO LICEUM Z TYTUŁEM PROFESORSKIM
Pochodzący z Bielawy dr hab. inż. Szymon Szewrański, na co dzień pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Katedra Gospodarki Przestrzennej, postanowieniem Prezydenta RP Andrzej Dudy z dnia 1 października 2019 r., uzyskał tytuł profesora nauk rolniczych.

Profesor to najwyższy możliwy do osiągnięcia w Polsce tytuł naukowy. Nadawany jest on za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne pracownikom szkół wyższych i instytutów naukowo-badawczych. 

Ponieważ tytuł ten nadaje Prezydent RP, a uroczystość związana z jego wręczeniem odbywa się niekiedy w Belwederze, to osoba w ten sposób uhonorowana, nazywana jest także „profesorem belwederskim” lub coraz częściej „profesorem prezydenckim”.

Prof. Szewrański to absolwent bielawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, który w latach 1989 - 1993 uczęszczał do klasy matematyczno-fizycznej.

Prywatnie syn śp. Władysława Szewrańskiego, wieloletniego zastępcy burmistrza Bielawy, z którym miałem okazję współpracować w latach 2001 - 2005, pracując w bielawskim Urzędzie Miejskim.

Świeżo upieczonemu profesorowi gratulujemy osiągnięcia wielkiego sukcesu w tak młodym wieku.

Jednocześnie informujemy, że w dniach 18 i 25 listopada 2019 r. odbędą się w Bielawie 2 konferencje szkoleniowe dla pracowników naukowych wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W obu wydarzeniach jednym z prelegentów będzie prof. Szymon Szewrański. Będzie to doskonała okazja do złożenia mu osobistych gratulacji.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maja T.
Maja T. 26.10.2019, 06:34
Gratulacje!!! Wspaniałe osiągnięcie tego mądrego, sarkastycznego i uwielbianego przeze mnie człowieka! Rewelacja! Uściski na odległość! Maja
Jestem nikim bo nie mam ojca burmistrza
Jestem nikim bo nie mam ojca burmistrza 22.10.2019, 20:39
Nie pierwszy i nie ostatni. A to ze ojciec byl butmistrzem to trzeba napisac ? Jest o wiele wiecej profesorow ktorzy skonczyli szkole w naszym powiecie

Pozostałe