WIELKIE ŚCIGANIE W DZIERŻONIOWSKIEJ LIDZE MX-MTB

  • 18.10.2019, 15:47
  • Telewizja Sudecka
WIELKIE ŚCIGANIE W DZIERŻONIOWSKIEJ LIDZE MX-MTB
Burmistrz Dzierżoniowa, starosta powiatu dzierżoniowskiego, wójt gminy Dzierżoniów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zapraszają do udziału w Dzierżoniowskiej Lidze BMX-MTB. W zależności od kategorii wiekowej uczestnicy będą mieli do pokonania dystans od 300 do 1500 metrów.

Zaplanowano 3 etapy imprezy. W zawodach rozgrywanych na torze przy Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie mogą startować tylko zawodnicy z powiatu dzierżoniowskiego. Dziewczęta i chłopcy startować będą w 4 kategoriach wiekowych:
- roczniki 2011 – 2012 i młodsi,
- roczniki 2009 – 2010,
- roczniki 2007 – 2008,
- roczniki 2005 – 2006.

I etap „O Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów” odbędzie się 24 października (zapisy w godz. 15.30-15.55, start o godz. 16.00).

II etap „O Puchar Starosty Dzierżoniowskiego” zaplanowano w tych samych godzinach dzień później. Będzie to jazda indywidualna na czas.

III etap „O Puchar Burmistrza Miasta Dzierżoniów” – finałowy – odbędzie się 29 października.

We wszystkich trzech wyścigach etapowych zawodnicy zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej. I miejsce to 12 pkt, II – 10 pkt, III – 8 punktów, IV - 7 pkt., V miejsce – 6 pkt itd., aż do miejsca VIII za 3 pkt.
W klasyfikacji generalnej pod uwagę będą brane: wynik w etapie III – finałowym oraz najlepszy spośród dwóch pozostałych startów. O kolejności w klasyfikacji generalnej decyduje liczba punktów. W przypadku takiej samej ilości punktów o miejscu decyduje kolejność w etapie III.

W wyścigach etapowych nagrodami są medale (miejsca I-III) oraz słodkie upominki (miejsca IV-VI), natomiast za miejsca I-III w klasyfikacji generalnej zawodnicy otrzymają medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym za pierwsze miejsca – rowery ufundowane przez sponsora - Centrum TMT Dzierżoniów.

Każdy uczestnik startuje na rowerze górskim, musi być z opiekunem oraz posiadać kask.

Impreza współfinansowana jest z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020, budżetu Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz gminy Dzierżoniów. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 74 645 05 41, wew. 384.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe