WYKORZYSTALI PIENIĄDZE POLSKO-AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI

  • 14.10.2019, 22:49
  • Jarosław Wrona
WYKORZYSTALI PIENIĄDZE POLSKO-AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI
Aktywność społeczna mieszkańców Kudowy -Zdroju została doceniona przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Stowarzyszenie Fundus Glacensis, Miejska Biblioteka Publiczna i Mobilny Doradca zostali zaproszeni przez PAFW do złożenia wniosku na projekty „Partnerstwa Lokalnego”, których celem jest dobro wspólne lokalnej społeczności. Była to swoista nagroda dla miejscowości, które od lat realizują projekty PAFW, a w szczególności Równać Szanse.

Po analizie i badaniu potrzeb mieszkańców Kudowy lokalni działacze postawili na pomysł pod nazwą Skwer Kultury, polegający na zagospodarowaniu terenu zielonego przy Kudowskim Centrum Kultury i Sportu, tak by teren ten był miejscem spotkań mieszkańców. Spośród 20 organizacji w Polsce zaproszonych do konkursu 10 otrzymało dotacje w wysokości 75 000 zł. W tym Kudowa. Po niemal 2 latach działań i konsultacji z operatorem konkursu- Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, udało się wybudować wiatę/scenę, plac zabaw, szafę do wymiany książek i wykonać nasadzenia, tak by miejsce mogło służyć mieszkańcom jako piknikowo-rekreacyjna strefa zieleni.

 

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe