ZAMEK KSIĄŻ NA NAJŁADNIEJSZYM POLSKIM ZNACZKU

  • 09.10.2019, 12:12
  • Telewizja Sudecka
ZAMEK KSIĄŻ NA NAJŁADNIEJSZYM POLSKIM ZNACZKU
Minęło 20 lat od wejścia do obiegu znaczka pocztowego z zamkiem Książ. W plebiscycie miesięcznika Filatelista został uznany najładniejszym znaczkiem 1999 roku.

W środę (9 października) obchodzony będzie Dzień Znaczka Pocztowego. Data nie jest przypadkowa bowiem 9 października 1874 roku w Bernie powołano Światowy Związek Pocztowy. To jedna z najstarszych organizacji międzynarodowych. Znaczek pocztowy zapisał się także w historii zamku Książ. 14 sierpnia 1999 roku w zamku odbyła się XVIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna „Wałbrzych '99”. Z tej okazji do emisji trafił wówczas znaczek pocztowy, na którym został utrwalony zamek Książ widziany od strony punktu widokowego nazywanego „Grobem Olbrzyma”.

Autorem znaczka pocztowego z zamkiem Książ o nominale 1 zł wykonanego techniką druku staloryt jest Andrzej Heidrich, natomiast ryt wykonał Czesław Słania. Znaczek nieząbkowany został  wydany w nakładzie 120 tys. szt., a ząbkowany w nakładzie 450 tys. szt. Ponadto wydane zostały bloczki z zamkiem Książ w takich samych nakładach jak pojedyncze znaczki oraz informacją o XVIII Ogólnopolskiej Wystawie Filatelistycznej „Wałbrzych '99”. Wydanie zwyciężyło w plebiscycie miesięcznika Filatelista na najładniejszy znaczek 1999 roku. W obiegu znaczek z zamkiem Książ pozostawał do końca 2003 roku.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe