„KRZYŻE W BIELAWIE” – WYSTAWA FOTOGRAFII TADEUSZA ŁAZOWSKIEGO

  • 08.10.2019, 14:03
  • Telewizja Sudecka
„KRZYŻE W BIELAWIE” – WYSTAWA FOTOGRAFII TADEUSZA ŁAZOWSKIEGO
W Zespole Szkół CRR w Bielawie w ramach XXX Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie wraz z Ewą Glurą zorganizował Wystawę fotografii Tadeusza Łazowskiego pt.: „Krzyże w Bielawie”.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Biura Cechu Katarzyna Wierzbicka, witając przybyłych na wystawę gości, m.in. z-cę Burmistrza Miasta Aleksandra Siódmaka, Członka Rady Miasta Krzysztofa Możejko, Starszego Cechu Kazimierza Rachowieckiego, Dyrektorów i nauczycieli bielawskich szkół podstawowych, Honorowych Członków Cechu oraz przybyłą młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Branżowej Szkoły I Stopnia CRRiMP w Bielawie. Szczególnie gorąco przywitała Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej Juliana Golaka oraz autora wystawy Tadeusza Łazowskiego. Po przywitaniu przybyłych gości, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie przedstawili przepiękną literacką prezentację artystyczną wprowadzającą uczestników wystawy w świat prezentowanych fotografii Tadeusza Łazowskiego. Autor wystawy podzielił 41 krzyży znajdujących się w Bielawie na trzy grupy: krzyże wystawione celem uczczenia pamięci ofiar wypadków, krzyże usytuowane na dachach budynków oraz krzyże wystawione przez osoby, które chciały podziękować za coś co przytrafiło się im w życiu.

Godne podkreślenia jest to, że Tadeusz Łazowski jest bielawskim artystą, zajmującym się fotografią z zamiłowania. Jego osoba jest przykładem na to, że warto dążyć do obranego przez siebie celu oraz warto, a nawet należy wierzyć w siebie i w swoje zdolności. W każdym z nas drzemie „coś” ciekawego i wartościowego, „coś” czym możemy pochwalić się otaczającemu nas światu, należy tylko zdobyć się na odwagę, aby pokazać to innym ludziom.

opr.

Katarzyna Wierzbicka
Dyrektor Biura Cechu

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe