WŁÓKI WYGRAŁY - PIĘKNA WIEŚ DOLNOŚLĄSKA

  • 08.10.2019, 00:05 (aktualizacja 08.10.2019, 00:43)
  • Krzysztof Bachiński
WŁÓKI WYGRAŁY - PIĘKNA WIEŚ DOLNOŚLĄSKA
W sobotę 4 października w miejscowości Opawa (gm. Lubawka) odbyła się gala finałowa Konkursu Piękna Wieś Dolnośląska 2019 organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wśród delegacji z całego województwa była obecna też grupa mieszkańców Włók, która do Opawy udała się po odbiór nagrody za zajęcie I miejsca w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi".

- Finałowa gala w Opawie była podsumowaniem XI edycji Konkursu Piękna Wieś Dolnośląska. Mi przypadła przyjemność stać na czele naszej sołeckiej delegacji i odebrać z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego główną nagrodę w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”. Ona tylko potwierdza, że upór, determinacja, konsekwencja oraz serce włożone podczas prac na Gnejsowej Górce we Włókach przyniosło duży sukces. Z perspektywy tych ponad trzech lat cieszę się, że wspólnymi siłami przy niewielkim budżecie udało się osiągnąć zagospodarowanie miejsca, które jest „lokalną perełką” zauważoną na Dolnym Śląsku i w skali kraju. Warto podkreślić, że podczas ostatniego wrześniowego V Ogólnopolskiego Forum Geo-Produkt  w Zabrzu nasza „Górka” była stawiana za wzór w zaangażowaniu społeczności lokalnych w udostępnianiu i utrzymywaniu geostanowisk. W tym miejscu już jako były sołtys wsi Włóki oraz główny inicjator zagospodarowania Gnejsowej Górki we Włókach pragnę podziękować wielu instytucjom i osobom za ich wsparcie oraz pomoc. Odbiór nagrody w Opawie jest też symbolicznym zwieńczeniem adaptacji tego terenu - powiedział dla Telewizji Sudeckiej Marcin Pięt, Radny Rady Powiatu Dzierżoniowskiego.

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe