NA ROWERZE PRZEZ ŚWIAT! ZA NIMI BLISKO 90 TYS. KM!

  • 01.10.2019, 14:15
  • Telewizja Sudecka
NA ROWERZE PRZEZ ŚWIAT! ZA NIMI BLISKO 90 TYS. KM!
Dwa rowery, dwie bliźniacze dusze i wspólne marzenie – tyle trzeba, by wyruszyć dookoła świata! Tak w jednym zdaniu mówią o sobie Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski, którzy od 9 lat i 7 miesięcy są w drodze… na rowerze! W tym czasie objechali już prawie cały świat. W piątek 27 września przejechali przez Bielawę. Słowa uznania i gratulacje w imieniu bielawskiego samorządu przekazał im tego dnia zastępca burmistrza Aleksander Siódmak.

Za Adelą i Krzysztofem 86.975 tysięcy przejechanych kilometrów, wiele odwiedzonych państw, tysiące spotkanych ludzi i miliony przygód. Od 2010 roku, przebyli Bliski Wschód, Afrykę, Amerykę Południową, Środkową i Północną oraz Australię i Nową Zelandię. Spali głównie w namiotach, sami gotowali, w niektórych miejscach pracowali, stacjonując dłużej. Tak było np. w Stanach Zjednoczonych, gdzie spędzili około 6 miesięcy. Od marca 2016 byli już w Azji, skąd kierowali się w stronę Europy. Obecnie, są w Polsce i jest to prawie kres ich podróży. Oficjalnie, zakończą ją, w najbliższych dniach, w Warszawie.

Co ciekawe – ludzie, którzy objechali świat, w rozmowie z nami przyznali, że jednymi z najpiękniejszych widoków, jakie kiedykolwiek widzieli były bez wątpienia Góry Sowie i Przełęcz Woliborska! Jako pasjonaci rowerów, zadeklarowali zatem swój ponowny przyjazd w te strony. Ich kolejnym marzeniem, które chcieliby zrealizować jest otwarcie kempingu wraz z wypożyczalnią rowerów. Czy ktokolwiek ma jakieś wątpliwości czy im się to uda…?

Cała przygoda przez świat, zdjęcia, mapy tras oraz wiele innych ciekawych wpisów podróżników śledzić można na blogu: http://www.biketheworld.pl/, a także na ich facebooku: https://www.facebook.com/BikeTheWorld/

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe