GMINA BIELAWA POZYSKAŁA NOWEGO INWESTORA

  • 22.09.2019, 18:52
  • Telewizja Sudecka
GMINA BIELAWA POZYSKAŁA NOWEGO INWESTORA
20 września 2019 r. podpisany został akt notarialny, na mocy którego Gmina Bielawa zbyła nieruchomość gruntową o powierzchni 8.314 m2 wraz halą poprzemysłową o powierzchni użytkowej ok. 10.000 m2, które w 2007 r. zostały przejęte za zaległości podatkowe, od upadających Zakładów Przemysłu Bawełnianego "Bielbaw" S.A.

Za sprzedaż nieruchomości Gmina uzyskała 292.900 zł. Nie jest to jednak jedyna korzyść z tego tytułu. W ostatnim czasie bowiem, w myśl decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z Dzierżoniowa, aby zabezpieczyć obiekt budowlany przed dostępem osób trzecich, bielawski samorząd zmuszony był wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych. W chwili obecnej ciężar utrzymania budynku w należytym stanie technicznym spoczywać będzie już na przedsiębiorcy z Dzierżoniowa, który w myśl ww. umowy kupna - sprzedaży stał się jego nowym właścicielem.

Kolejną społeczno - ekonomiczną korzyścią dla Bielawy będzie uruchomienie w tym miejscu około 50 nowych stanowisk pracy.

W efekcie wspomnianej inwestycji, do budżetu miasta każdego roku wpływać powinno ok. 270.000 zł z tytułu podatku od nieruchomości oraz przyjmując tylko wynagrodzenia na poziomie minimalnym, ok. 40.000 zł z tytułu udziału Gminy w podatku PIT.

Efektem niemierzalnym tej transakcji będzie znaczna poprawa estetyki wspomnianego wyżej miejsca, gdyż nowy właściciel planuje poddać je gruntownej rewitalizacji.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krystian
Krystian 24.09.2019, 21:15
Jednak to prawda ze towarowe beda jezdzic z Bielawy na wroclaw :P pociag pod samiutka strefe to skarb dla inwestorow ;/ Tylko mam nadzieje ze Bielawa nie bedzie miala w odleglym czasie kolejnego metzelera cooper standart ktorego wyniki zatrucia srodowiska sa systematycznie falszowane

Pozostałe