ZATRZYMANY SPRAWCA ROZBOJU

  • 21.08.2019, 15:26
  • Telewizja Sudecka
ZATRZYMANY SPRAWCA ROZBOJU
Współpraca świadka z szybkością działania policjantów pozwoliły na zatrzymanie sprawcy rozboju.

18 sierpnia w Pieszycach, 36-letni mężczyzna napadł starszą kobietę i okradł ją. Całe szczęście są jeszcze ludzie, którzy mają odwagę reagować. Osoba, która zasługuje na duże brawa, podjęła natychmiastowe działania, a następnie przyczyniła się do zatrzymania sprawcy. Wobec rozbojarza sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

W minioną niedzielę około 10:00, w Pieszycach doszło do przestępstwa rozboju. Osiemdziesięcioletnia kobieta została uderzona, co spowodowało że się przewróciła. Sprawca doprowadzając swoją ofiarę do stanu bezbronności zabrał jej torebkę, w której były klucze i portfel z pieniędzmi w kwocie 50 złotych. Przejeżdżający tuż po zdarzeniu mężczyzna zauważył na chodniku leżącą osobę i biegnącą z damską torebką zakapturzoną postać. Ruszył w pościg, jednak nie zdołał dogonić sprawcy. Udzielił pomocy pokrzywdzonej i zawiadomił policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z bielawskiego komisariatu, podjęli czynności zmierzające do zatrzymania rozbojarza. Rysopis podany przez świadka pozwolił wytypować osobę, która mogła dopuścić się tego przestępstwa. 36-letniego, opisanego mężczyznę zastano w miejscu zamieszkania, był on już dobrze znany policjantom. Mundurowi odzyskali torebkę, portfel i klucze. Pokrzywdzona niestety musiała pogodzić się ze stratą gotówki.

Sąd zastosował wobec sprawcy areszt na trzy miesiące, a za popełnione przestępstwa rozboju i spowodowanie uszkodzenia ciała, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Info: kom. Marcin Ząbek

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ŁoKurłaJanusz
ŁoKurłaJanusz 21.08.2019, 21:17
Na starszej kobiecie :o porażka

Pozostałe