ZŁÓŻ PROJEKT DO BIELAWSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

  • 20.08.2019, 12:45
  • Telewizja Sudecka
ZŁÓŻ PROJEKT DO BIELAWSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
1 września rozpocznie się składanie propozycji projektów do Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego!

Przed nami pierwszy etap realizacji BUDŻETU OBYWATELSKIEGO GMINY BIELAWA, polegający na wyłonieniu zadań do realizacji w kolejnym roku budżetowym. Propozycję projektów składać można będzie już od 1 do 15 września.

Formularze wniosku pobrać można będzie ze strony www.bielawa.pl (zakładka BUDŻET OBYWATELSKI) oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Bielawie. Głosowanie, podobnie jak w roku ubiegłym, możliwe też będzie oczywiście poprzez aplikację internetową, dostępną od 1 września na stronie www.bielawa.pl w zakładce BUDŻET OBYWATELSKI. Skorzystać z aplikacji można będzie natomiast m.in w Referacie Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Bielawie (ul. Piastowska 1, pokój nr 13) oraz w Gminnym Centrum Informacji (ul. Wolności 109, I piętro, pokój nr 19).

Od tego roku, zgłaszać swoje wnioski, a także brać udział w głosowaniu, mogą mieszkańcy Bielawy, którzy ukończyli 16. rok życia. Każdy uprawniony mieszkaniec może poprzeć dowolną liczbę projektów. Głosujący może głosować tylko raz, wybierając jedno zadanie z listy do głosowania.

Harmonogram realizacji BBO:

- Od 1 września do 15 września: składanie przez mieszkańców propozycji projektów.

- Do 14 października: spotkanie z liderami projektów.

- Do 15 października: weryfikacja złożonych projektów przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego i konsultacja z Komisją Budżetu i Finansów Rady Miejskiej.

- Do 20 października: podanie do publicznej wiadomości projektów dopuszczonych do głosowania i projektów odrzuconych.

- Od 20 października do 20 listopada: głosowanie mieszkańców nad propozycjami projektów.

- Do 30 listopada: ogłoszenie wyników głosowania.

- Rok 2020: realizacja zadania zgodnie z wynikiem głosowania.

Regulamin BBO oraz skład zespołu dostępny na stronie www.bielawa.pl. (zakładka BUDŻET OBYWATELSKI).

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe