Środa, 21.08.2019

BYŁY BURMISTRZ BIELAWY PIOTR ŁYŻWA ZASIĄDZIE NA ŁAWIE OSKARŻONYCH

  • 02.08.2019, 11:15 (aktualizacja 12.08.2019, 11:11)
  • Telewizja Sudecka
BYŁY BURMISTRZ BIELAWY PIOTR ŁYŻWA ZASIĄDZIE NA ŁAWIE OSKARŻONYCH
Jak poinformował nas rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy w dniu wczorajszym tj. 1 sierpnia 2019 roku Piotr Łyżwa były burmistrz Bielawy, a obecny radny Rady Miejskiej usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązku, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Ma to związek z realizacją inwestycji przez Gminę Bielawa polegającej na modernizacji pomostu prowadzącego na wyspę na OWW Sudety. Według prokuratury inwestycja ta została podzielona na trzy etapy w celu obejścia ustawy o zamówieniach publicznych. Dodatkowo niedopełniano obowiązku zgłoszenia tego typu prac do Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Osiągnięcie korzyści majątkowej dotyczy wykonawcy tych prac. Za postawione zarzuty byłemu burmistrzowi Piotrowi Łyżwie grozi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie wydano również postanowienia w stosunku do innych osób, ale na tym etapie prowadzonego śledztwa prokuratura nie chce jeszcze ujawnić komu zostaną postawione zarzuty. Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Świdnicy przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu od dłuższego czasu prowadzili śledztwo w sprawie nieprawidłowości dotyczących miejskich inwestycji w Bielawie. Ówczesny burmistrz Piotr Ł. tłumaczył się, że są to rutynowe kontrole, ale jak widać mocno mijał się z prawdą, czego efektem są postawione zarzuty. Już niebawem więcej oficjalnych informacji i wypowiedź rzecznika Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

 

Były burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa przesłał do nas oświadczenie oraz informację następującej treści, które publikujemy poniżej:

 

Proszę o publikację mojego oświadczenia do artykułu z dnia 2 sierpnia 2019 roku pod tytułem: Były Burmistrz Bielawy Piotr Ł. zasiądzie na ławie oskarżonych.
Proszę również o usunięcie czarnej opaski ze zdjęcia i nieposługiwanie się inicjałem tylko pełnym nazwiskiem.

Oświadczenie

W odpowiedzi na doniesienia medialne pragnę poinformować, że pełniąc funkcję burmistrza starannie przestrzegałem obowiązującego prawa i procedur urzędowych. Bardzo zależy mi na rzetelnym, możliwie szybkim wyjaśnieniu wszystkich okoliczności przedmiotowej sprawy i w tym celu chcę współpracować z prokuraturą. Podkreślam, że zupełnie nie zgadzam się z przedstawionymi zarzutami.

Piotr Łyżwa

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (98)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nill
Nill 13.08.2019, 09:28
Szkoda mi tego Łyżwy.Nie wiedział chłop co się dzieje, za niego rządzili i kręcili lody. Ale-jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz. Kompetencje nauczycielskie to chyba za mało na bycie dobrym burmistrzem. I zaklinanie rzeczywistości przez jego "fanów" nic nie da-to na pewno był najgorszy burmistrz, przynajmniej do tej pory.
Mokra malgosia
Mokra malgosia 13.08.2019, 00:50
Niestety ale wydaję mi że nasz, burmistrz sympatyzuje z pisdu? Szwedzik u niego brak słów
vv
vv 09.08.2019, 21:42
Hardyj to gdzie te unijne pieniądze które miały zmodernizować Bielawę? Jak na razie te inwestycje oddawane to inwestycje łyżwy!
hmmmm
hmmmm 05.08.2019, 22:13
A skąd sudecka tak natychmiast wiedziała jakie postanowienie wydał prokurator?
Adrian
Adrian 05.08.2019, 13:07
Banda komuchow ,policjatow ,zlodzieji no tak juz cos znalezli to bylo do przewidzenia prawda ich w oczy kole ze to byly Burmistrz wykupil nasze jezioro a ta Banda sprzedala dlaczego ich nikt nice poda do sadu pan Buczek byly wlasciel jezira zarobil 5 milionow na czysto nietrzeba grac w totolotka tylko opserwowac naszycj wspanilych wlodarzy burdel ,hanba I syf
olo
olo 05.08.2019, 15:11
Czyli możemy podziękować panu Łyżwie, że dał Buczkowi zarobić tyle kasy, deklarował że za więcej niż 3 miliony nie kupi ,a kupił za 6.
Olek
Olek 05.08.2019, 18:11
Zapytaj p. Hordyja ile zarobil Buczek kiedy oni rzadzili a jezioro bylo betonowa niecka bez wody zamknięte na klodke
Gość
Gość 06.08.2019, 08:23
Oni nie rządzili. Wykonywali uchwały Rady.
Aut
Aut 05.08.2019, 15:01
Czy czytałeś infirmacje o zbiorniku bielawskim? Nie. Nie czytałeś ale pierdoły piszesz.
natala
natala 05.08.2019, 12:20
ostatnia kadencja chordyja , szuka dziury ,,jezioro powinno mieć imię piotra łyżwy , chordyj czasami nie był karany i nie powinien powiedzieć za co ?
Ttt
Ttt 05.08.2019, 12:37
A to Hordyj zlecił "rutynowe" kontrole?
Tk
Tk 05.08.2019, 11:34
Widać ze niektóre osoby które zostały odsunięte od władzy na 4lata nadal nie mogą się pogodzić z tym faktem i cały czas szukają sensacji tam gdzie jej nie ma. Panu Piotrów L życzę powodzenia cierpliwości i mam nadzieje ze kiedyś sprawiedliwości stanie sie zadość i lokalna telewizja zapłaci za swoje "newsy" kiepskiej jakości oczerniające innych.
Wstyd
Wstyd 05.08.2019, 08:24
Dziennikarskie dno
ucho
ucho 05.08.2019, 09:39
Gdyby nie to "dziennikarskie dno" jak piszesz to o wielu rzeczach byśmy się nie dowiedzieli.
ciekawy ;)
ciekawy ;) 05.08.2019, 09:49
To dlaczego tylko o przeciwnikach zgranego zespołu dowiadujemy się od tego "rzetelnego" i oczywiście obiektywnego ;) dziennikarza?
.
. 05.08.2019, 09:24
Od kiedy prawda jest dnem?
kisek
kisek 05.08.2019, 18:36
Prawda to jest wtedy, gdy zapadnie wyrok, a do tego długa droga
.
. 05.08.2019, 19:36
Zarzuty potwierdził rzecznik prokuratury więc informacja jest prawdziwa. A wyrok jaki zapadnie to dopiero się dowiemy w przyszłości i pewnie informacja o nim też będzie prawdziwa nie ważne w tym momencie jaki on będzie.
kuku
kuku 05.08.2019, 23:41
Tak, na pewno Adaś poda informację, jeśli okaże się że Łyżwa jest niewinny, a świstak zawija w te sreberka
nik
nik 04.08.2019, 21:39
Postawienie zarzutów to jeszcze nie wyrok, ale o tym podrzędny dziennikarzyna zdaje się zapomnieć
dna
dna 05.08.2019, 09:40
Oczywiście że to jeszcze nie wyrok, ale jednak zarzuty są, czyli coś było nie tak, niebawem się dowiemy co.
Gucio
Gucio 04.08.2019, 11:52
Tutaj zawsze był i będzie szwindel
Stach
Stach 03.08.2019, 21:41
A dlaczego Pan burmistrz sie nie pochwali co on osiagnol do tej pory tylko wypomina na start bylemu burmistrzowi bledy Bielawa nigdy nie miala dobrych wlodarzy niestety mieszkancy SA przekupni 50 czy 100 sa gotowi zrobic wszystko To Lyzwa wykupil jezioro co ekipa Pana Dzwinila Pachurskiego I Hordego sprzedali
Gucio
Gucio 04.08.2019, 11:56
A kto je zdłużył
Olo
Olo 04.08.2019, 08:31
Już się zaczyna weź no chłopie trochę poczytaj kto komu sprzedał zbiornik a potem pisz komentarze, fakt Łyżwa wykupił ale za pieniądze, które trafiły do budżetu dzięki obecnemu burmistrzowi, i lekką ręką wydał na zbiornik więcej niż deklarował, ale mi gospodarność.
wrrrr
wrrrr 04.08.2019, 10:22
Zbiornik mógł być odkupiony od syndyka za 1,5 mln i mimo zgody rady miejskiej, ówczesny burmistrz R.Dźwinie tego nie zrobił. A później płacili horrendalne pieniądze za dzierżawę i zbiornik stał zamknięty na kłódkę i niszczał na oczach władz miasta. To jest gospodarność? Brawa dla Łyżwy, bo jego wkład w rozwój miasta jest nieoceniony!
Wrrr 2
Wrrr 2 04.08.2019, 10:52
Poczytaj sobie protokoly z sesji z tamtego czasu, wszystko tam jest. Radni uwazali ze te 1.5 mln to za dużo. Do tylu pozwolili Dzwinielowi licytować z naciskiem zeby najlepiej przejąć to za dlugi. Wiec wrr nie pisz głupot. Lyzwa tez tam był. Mam nadzieje ze jeszcze toczy sie sprawa kibla za 650 tys, ktory nie dziala i ze tutaj tez mu postawia zarzut . Trzeba ponosic konsekwencje swoich czynów.
M
M 04.08.2019, 10:34
Kasy nie było. Za co miał kupić? Radni podejmowali różne uchwaly ale na kupno zbiornika po prostu nie było.
zzz
zzz 04.08.2019, 09:09
Pan Łyżwa przez 4 lata tak bardzo dużo zrobił dla Bielawy , jak żaden burmistrz do tej pory nie zrobił i nie zrobi . to nic dziwnego , że czegoś tam nie dopilnował i już wielka mi afera. Jak się nic nie robi to afer nie ma , Prawda Olo ? A jak się bardzo dużo robi to zawsze wypłynie jakieś zaniedbanie . Dziękujemy za wszystko Panie Łyżwo !!!!!!
wz
wz 16.08.2019, 20:34
Tak dużo zrobił że sprzedał połowę naszego podwórka oraz pralnię suszarnię i garaż sąsiadki ,a nas pozbawił możliwości dojazdu do naszych komórek nie wspominając o parkowaniu samochodów.
xyz
xyz 10.08.2019, 11:45
zzz coś ci się afery z efektami mieszają. Jak się coś robi to są efekty ,a nie afery. Co to znaczy „ czegoś nie dopilnował” ? To znaczy ,że nie nadawał się na burmistrza! I wyborcy to zweryfikowali.
Wrrr2
Wrrr2 04.08.2019, 10:56
Urzednik panstwowy , ktory slubowal ze bedzie dbal o dobro mieszkancow " czegos tam nie dopilnowal " nie no spoko , przeciez to nie są nasze pieniądze. To czyje? Jego ?
Re
Re 04.08.2019, 10:20
Do zzz. Poprzednia ekipa zaawansowała projekty, postarała się o finanse to i ekipa Pana Ł ma efekty ale czy swoje?
Aut
Aut 04.08.2019, 09:22
A kto upoważnił Ciebie do występiwania w moim imieniu? Pisz za siebie. Ci do działań Pana Ł. Brał za pracę sowite wynagrodzenie. Obecny Burmistrz również nie pracuje za darmo ale ocenić można po zakończeniu kadencji.
Zb
Zb 04.08.2019, 07:31
Poczytaj infirmacje na temat zbiornika w Bielawie. Pomyśl i później pisz.
ktoś
ktoś 03.08.2019, 22:06
Bo nie ma się czym chwalić, oprócz pozwów nic nie zrobił
Gość
Gość 04.08.2019, 09:11
Pozwy widać zasadne. Masz problem z pozwami?
Anki
Anki 04.08.2019, 08:59
Bo Ty się doskonale znasz na zadaniach pracy Burmistrza? Nie siej plot a jak Ci się nudzi idź na pielgrzymkę.
Podpis
Podpis 03.08.2019, 22:22
Uważaj, bo Cię pozwie :)
ekonomiści biedawscy
ekonomiści biedawscy 03.08.2019, 21:00
A jak tam parking nad jeziorem? Zarabia na pensje dla parkingowych?
Mafia
Mafia 03.08.2019, 20:18
Bzdety komunisci policjanci I zlaodzieje Bo aktalie many taka ekipe
nie nie nie
nie nie nie 03.08.2019, 12:11
Odbiegając od tematu, jednocześnie patrząc obiektywnie na działania Andrzeja (również materiały tu i na fb), stwierdzam po roku od wyborów, że człowiek nie udźwignie stanowiska, w zasadzie chyba nawet mu się nie chce? Morał z tego taki: w Bielawie nic się nie zmieni, panie... No może poza wzmożoną ilością pozwów i zagadek fejsbukowych...
cd
cd 03.08.2019, 12:21
Zaledwie 11 lajków pod tym zabawnym postem z 2000 znajomych mówi samo przez się, nikogo to już nie śmieszy, poza standardowymi klakierami. Czas przestać się ośmieszać, bo wstyd poważnym mieszkańcom tego miasta
Aut
Aut 03.08.2019, 13:24
Dobrze wiesz, że sprzątanie czasu wymaga.
...
... 03.08.2019, 15:02
Jakie sprzątanie? za robotę niech się weźmie i realizuje te górnolotne wizje z programu wyborczego. Co chce udowodnić tymi pozwami? Kompleksy leczy naszym kosztem czy jak?
Aut
Aut 03.08.2019, 16:23
Znasz szczegóły czy piszesz aby zaistnieć? W bałaganie rządzić się nie da a i życie trudne.
...
... 03.08.2019, 20:23
Tak, zaistniałem anonimowo, nie ma co... Żenujące jest to pastwienie się nad Łyżwą, chociaż nie byłem jego fanem. Śmierdzi na kilometr drobnomieszczańskim zacietrzewieniem, kompleksem niższości i słomą z butów
Anki
Anki 04.08.2019, 08:21
Masz konkretny powód, aby obrażać dyskutujących?
Fan nowego burmisrza.
Fan nowego burmisrza. 03.08.2019, 10:32
No i co na to krzykacze stojący murem za Łyżwą.
X
X 04.08.2019, 09:14
Dalej uważam że to najuczciwszy burmistrz PAN ŁYŻWA !!!!!
Def
Def 04.08.2019, 11:22
Masz powody aby tak pisać. Byłaś lub byłeś w zaufanej ekipie Pana Łyżwy to musisz chwalic.
Ono
Ono 03.08.2019, 08:36
Ciekawi mnie ile doba dostała za milczenie
Ja
Ja 02.08.2019, 22:44
Ciekawi mnie zasłanianie nazwiska i częściowo twarzy. Przecież mówiąc o byłym burmistrzu mówi się o osobie publicznej. Zarzutów nie postawiono osobie prywatnej, tylko znanej dobrze wszystkim zainteresowanym. Źródeł, w których można znaleźć dane byłych burmistrzów miast, są setki jeśli nie tysiące. I tak każdy wie o kogo chodzi. To, że osobie publicznej postawiono zarzuty, nie oznacza, że z automatu jej nazwisko ma być ukrywane jak jakiegoś mordercy czy innego przestępcy.
Jzneczek
Jzneczek 02.08.2019, 22:37
Bzdury i bzdety
Mieszkanka
Mieszkanka 02.08.2019, 16:27
Jooozek a za co Sudecka będzie miała przepraszać? Za to, że podała do publicznej wiadomości informację? A czy były tam zawarte jakieś kłamstwa, pomówienia, opinie? Nie popieram ani jednego, ani drugiego burmistrza, ale informacja jest informacją a nie werdyktem i nie będą mieli za co przepraszać.
Obywatel
Obywatel 02.08.2019, 15:15
Przy okazji. Jak wygląda sprawa afery z wiatą w Zespole Ośrodków Wsparcia? Czy też już ktoś ma zarzuty? Wiecie coś?
rencista
rencista 03.08.2019, 10:33
Poleciała nic nie winna P. była vice burmistrz. Natomiast winni przekrętu Runo, Łyżwa i Smolińska mają się dobrze, w wiacie za takie pieniądze urządza się imprezki organizowane przez jakiś klub św. Agnieszki. Kpiny i nic więcej.

Pozostałe