NIE ZŁOŻYSZ OŚWIADCZENIA, NIE BĘDZIE TAŃSZEGO PRĄDU!

  • 28.07.2019, 12:16
  • Telewizja Sudecka
NIE ZŁOŻYSZ OŚWIADCZENIA, NIE BĘDZIE TAŃSZEGO PRĄDU!
Niewielu o tym wie, a termin mija jutro. Tylko do 29 lipca można złożyć specjalne oświadczenie ws. zamrożenia cen prądu. W przypadku niezłożenia wniosku, obniżek za energię elektryczną nie będzie, o czym mówi ustawa. Przepis dotyczy małych przedsiębiorców, szpitali i samorządów, tyle że… niewielu o tym wie.

Obowiązek składania wniosków do sprzedawców energii elektrycznej nie dotyczy jedynie gospodarstw domowych. Według ustawy ws. cen prądu, dokumenty muszą złożyć mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, do których zalicza się m.in. organy władzy publicznej, jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, jednostki budżetowe, samorządowe zakłady budżetowe, agencje wykonawcze oraz uczelnie publiczne, a także "inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej".

 

Aby ułatwić składanie oświadczeń, punkty obsługi klienta w spółkach energetycznych czynne są przez cały weekend, również w niedzielę, zaś w poniedziałek do północy. Wypełniony druk można wysłać również pocztą do 29 lipca br., a o przyjęciu wniosku zadecyduje data stempla pocztowego, o czym informowało Ministerstwo Energii.

 

Co zrobić, aby złożyć wniosek? Wystarczy pobrać go ze strony firm energetycznych, od których firmy kupują prąd lub ściągnąć go ze strony Ministerstwa Energii, po czym wydrukować, wypełnić i dostarczyć osobiście, pocztą lub w niektórych przypadkach za pośrednictwem e-maila. Tu wzór wniosku do pobrania.

Rabunek za prąd
Jednak jak zauważyli politycy PO, z powodu braku akcji informacyjnej w tym temacie niewielu małych i mikro przedsiębiorców wie o konieczności złożenia oświadczenia. Tymczasem jeśli nie złoży się wniosku, rachunki za prąd mogą podrożeć nawet o jedną trzecią.


 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Donaldtusk
Donaldtusk 29.07.2019, 13:17
Jasne, najlepiej być Trollem i przypisać winę za wszystko PO !
Bo to Oni podwyższają ceny na wszystko...
fan
fan 29.07.2019, 01:23
No i czemu służy ten news? Trzeba było poinformować przedsiębiorców 28 dni temu, anie teraz bić pianę razem z pe-owcami.
Małgorzata
Małgorzata 28.07.2019, 12:47
Jak jakiś prezes. Kierownik. Dyrektor nie wie o tym to znaczy że nie powinien zajmować takiego stanowiska. Albo jest np poplatformianym wyborem politycznym

Pozostałe