CHARYTATYWNIE ZAGRALI DLA BLANKI

  • 28.07.2019, 10:41 (aktualizacja 28.07.2019, 17:28)
  • Telewizja Sudecka
CHARYTATYWNIE ZAGRALI DLA BLANKI
W sobotę 27 lipca na „Sudeckiej Plaży” przy Jeziorze Bielawskim odbył się charytatywny piknik pod hasłem: „Gramy dla Blanki”. Dzięki wielu osobom, które zaangażowały się w organizację tego wydarzenia udało się w sumie zebrać kwotę 9189,34 zł.

 

 

Celem głównym wydarzenia była:

- zbiórka pieniędzy na wydatki związane z chorobą nowotworową 10 letniej Blanki Bartkowiak, mieszkanki gminy Bielawa,

- integracja sympatyków gry w siatkówkę plażową  poprzez bezpośrednią grę w piłkę siatkową w   szczytnym celu,

- umożliwienie czynnego wypoczynku oraz wzmacnianie zdrowia oraz kondycji uczestników,

 Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Bielawa Andrzej Hordyj. Organizatorem wydarzenia był K.S. Bielawanka Bester Bielawa a  partnerami organizacyjnymi: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie, „Fajnie jest pomagać”, MKS Lider Dzierżoniów,  ZPM Jerzy Gawrycki, Zamkidmuchane.info, OSP Bielawa, OSP Ostroszowice, Fotobudka Kompania Górnicza Piława Górna,  , Bielawski Klub Żeglarski „Wielka Sowa”, Pałac Bielawa, Jurajska.

  W ramach wydarzenia odbył Turniej Plażowej Piłki Siatkowej, w którym udział wzięło 10 drużyn:

„Straż Miejska Bielawa”,  „Fajnie Jest Pomagać”, „Stokrotki”, „Kuzynki”, „Liderki”, „STS Budzów 1”,

„STS Budzów 2”,  „For Fun”, „Maniek&Mazio”, „Ronin”

W sumie odbyły się 24 mecze. Gra w „plażówkę” była przednia i sympatyczna, nikt nie czuł zmęczenia. Nie brakowało emocji i siatkówki na wysokim oraz wyrównanym poziomie. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się następująco.

I miejsce - „Maniek&Mazio”,

II miejsce - „Ronin”

III miejsce - „STS Budzów 1”

IV miejsce -„ Kuzynki”

    Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, do dyspozycji była Strefa Zabawy z Piłkami Powietrznymi Bumper Ball, Zamek Dmuchany, Robienie Warkoczyków, Fotobudka, Rejsy Żeglarskie po Jeziorze, Pokazy OSP Bielawa i OSP Ostroszowice, Warsztaty z Kompanią Górniczą Piława Górna, Trening oraz  Zumba.

   Ponadto można było skorzystać z bogato zaopatrzonej gastronomi – kiełbasa z grilla, bigos, żurek, ciasto, gofry, naleśniki, kawa, herbata oraz wata cukrowa i popcorn.

   Dopisali sympatyczni uczestnicy, darczyńcy i sympatycy piłki siatkowej, którzy nie mogli wziąć bezpośrednio czynnego udziału w turnieju a chcieli wesprzeć wydarzenie. W sumie dzięki dobroczynności uczestników i drużyn oraz społeczności lokalnej udało się wspólnie zebrać 9,189,34zł. Dzięki tej pomocy Blanka jest bliżej do powrotu do pełni zdrowia.

    Na zakończenie części sportowej odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji. Drużyny za 3 pierwsze miejsca otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy a wszystkie drużyny pamiątkowe statuetki, medale i podziękowania.

   Wszystkim drużynom i uczestnikom wydarzenia  serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i wsparcie oraz sympatyczną atmosferę.

    Serdeczne podziękowania składamy:

 Burmistrzowi Miasta Bielawa Andrzejowi Hordyjowi, Wiceburmistrzowi Miasta Bielawa Aleksandrowi Siódmiakowi, Dyrekcji  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie Marcinowi Samulowi, ZPM Jerzy Gawrycki, społeczności siatkarskiej i społeczności lokalnej oraz „ludziom wielkiego serca”,  którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem.

    Szczególne i gorące podziękowania składamy naszym darczyńcom dzięki, którym mogliśmy zapewnić uczestnikom zimny i ciepły bufet, było ich tak wielu, że  obawiamy się, że kogoś możemy ominąć dlatego nie wymieniamy indywidualnie , dla Wszystkich Wielkie Dzięki!

                                                                                                                                                          

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe