GNEJSOWA GÓRKA CORAZ PIĘKNIEJSZA

  • 15.07.2019, 09:28 (aktualizacja 15.07.2019, 09:35)
  • Krzysztof Bachiński
GNEJSOWA GÓRKA CORAZ PIĘKNIEJSZA
W poniedziałek 8 lipca 2019 roku na terenie Gnejsowej Górki we Włókach gościła komisja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Była to wizyta w ramach zgłoszenia przez Urząd Gminy Dzierżoniów tego miejsca do Konkursu Piękna Wieś Dolnośląska w kategorii najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi.

Przedstawicieli komisji konkursowej oraz przybyłych gości powitał Marcin Pięt – sołtys sołectwa Włóki. Podczas prezentacji tego obiektu dokonanej przez gospodarza Włók obecne osoby mogły poznać jego historię oraz porównać jak mocno to miejsce uległo zmianie przez ostatnie kilka lat. Do najważniejszych aspektów metamorfozy Gnejsowej Górki należy zaliczyć powstanie ścieżki edukacyjnej, krajobrazowej i przyrodniczej. Dodatkowo w tym roku została zakończona realizacja zadania w ramach projektu grantowego pn. "Rozbudowa i poprawa standardu infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze LSR". Projekt grantowy realizuje LGD "Ślężanie", udzielając wnioskodawcom 99% dofinansowania. Jedno z takich zadań pn. Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego "Gnejsy we Włókach", wraz z partnerami społecznymi i gospodarczymi realizowało Stowarzyszenie "Wzgórza Kiełczyńskie" a kwota pomocy wyniosła 48800 zł. W ramach tych prac powstał pomost, kładka, ławki, ławo-stoły, ścieżka zdrowia oraz kosze na śmieci. Całość wydarzenia uświetniła swoją obecnością grupa studentów geologii z Uniwersytetu Wrocławskiego pod przewodnictwem dra Stanisława Madeja. Całość wydarzenia zakończono na wspólnym obiedzie. Na pamiątkę przybyłym gościom i komisji konkursowej wręczono specjalnie wykonane na tę okazję zegary. 

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe