ZBLIŻAJĄ SIĘ XIV DNI TWIERDZY KŁODZKO

  • 10.07.2019, 10:53 (aktualizacja 10.07.2019, 11:02)
  • Jarosław Wrona
ZBLIŻAJĄ SIĘ XIV DNI TWIERDZY KŁODZKO
Już za miesiąc spokój kłodzkiego lata rozdarty zostanie przez huk armat, wystrzały z muszkietów, szarże konnicy. Wojska napoleońskie po raz kolejny spróbują zdobyć Twierdzę Kłodzko. I czy tym razem też im się uda. A może, na przekór dziejom, wydarzy się coś niespodziewanego? O tym jednak będziecie musieli dowiedzieć się sami – odwiedzając w dniach 9-11 sierpnia 2019 r. Twierdzę Kłodzko. Przygotowaliśmy dla Was wystrzałową, pachnącą czarnym prochem ofertę.

NOCNE ZWIEDZANIE MIASTA I OSTRZAŁ MIASTA Z TWIERDZY
Wieczorem mieszkańcy Kłodzka i turyści będą mieli niezwykłą okazję do poznania na nowo Kłodzka. A to za sprawą organizowanego przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej Nocnego zwiedzania miasta z dreszczykiem „Śladami kłodzkiego architekta Andreasa Ernsta”. Będzie to z pewnością niezapomniana wędrówka po mieście. A tuż po tym zapłonie nocne niebo – artylerzyście przeprowadzą ostrzał Kłodzka.

Nocne zwiedzanie miasta z dreszczykiem „Śladami kłodzkiego architekta Andreasa Ernsta”: 9.08.2019 r., godz. 20.00 – Muzeum Ziemi Kłodzkiej

BITWA
To już tradycja, że na przedpolach Twierdzy odbywa się inscenizacja bitwy. Nie zabraknie jej i w tym roku. Na stoki bojowe wróci, dawno u nas nie widziana, kawaleria. Widowiskowe szarże konnicy z pewnością będą robić wrażenie. Zresztą kawalerzyści przygotowali na tę okazję specjalny pokaz.

W bitwie weźmie udział ponad 100 rekonstruktorów: piechota, artylerzyści, kawaleria.

Bitwa: 10.08.2019 r., godz. 16.00 – park przy ul. Noworudzkiej

POTYCZKI
Nim dojdzie do głównej bitwy, wojska, w mniejszych grupach, zmierzą się ze sobą na starówce miejskiej. Już w południe przy moście św. Jana natknąć się na siebie pruskie i francuskie oddziały. Dojdzie do potyczki. Obrońcy Twierdzy będą wycofywać się do rynku. W innej części miasta, w parku przy ul. Traugutta, patrol wojska pruskiego napotka wroga. Dojdzie do walki…

Potyczki oddziałów: 10.08.2019 r., godz. 12.00 – przy moście św. Jana, rynek, park przy ul. Traugutta

OBÓZ
Po bitwie będzie można zwiedzić obóz wojska-rekonstruktorów stacjonujących w Twierdzy Kłodzko.

KONCERT
Wieczorem na scenie rozstawionej w Twierdzy Kłodzko wystąpi zespół Dikanda. Grupa swoje granie określiła jako „muzykę czterech stron Wschodu” i to mówi o nich wszystko. Wydai już 8 płyt. Zdobywają branżowe nagrody w Polsce i Europie.

Dikanda: 10.08.2019 r., godz. 20.00 – Twierdza Kłodzko

WARSZTATY, ANIMACJE, ZWIEDZANIE
Zabierzemy Państwa w miejsca, które zazwyczaj nie są dostępne. Będziecie mieli okazję zejść na niższe poziomy donjonu. Będą na Was także czekać warsztaty rzemieślnicze (choćby kowalski) i animacje dla najmłodszych. A może znajdą się chętni, którzy będą chcieli przebrać się w stroje z epoki.

JADŁO
Nie zabraknie dobrego jadła i Piwa z Twierdzy Kłodzko.

Bitwa - bezpłatna
Wstęp do Twierdzy Kłodzko podczas IV Dni Twierdzy Kłodzko: 10 zł (bilet pojedynczy) / 20 zł (bilet rodzinny)


----------------------------
Wydarzenia towarzyszące:
- Targi Staroci - 10-11 sierpnia 2019 r., godz. 8.00-17.00 - starówka miejska
- XXVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru

„MLADOST” – Dubnica n/Vahom | Słowacja
GRUPO FOLKLORICO da CASA do POVO de CEIRA | Portugalia
THE ENSEMBLE „SEDENCHICA” | Plovdiv-Bulgaria
ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „MARYNIA” | Wronki-Polska
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „NOWA RUDA” | Polska

9 sierpnia (piątek) godz. 15.00
Skwer Kultury przy Moście św. Jana
/w przypadku złych warunków atmosferycznych
sala widowiskowa KOK/

Jarosław Wrona

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe