Poniedziałek, 21.10.2019

TEATRALNE PARKOWANIE W BIELAWIE

  • 09.07.2019, 13:53
  • Telewizja Sudecka
TEATRALNE PARKOWANIE W BIELAWIE
Zapraszamy na pierwszy plenerowy spektakl dla dzieci z cyklu “Teatralne Parkowanie” w wykonaniu grupy teatralnej Blaszany Bębenek. W czwartek 18 lipca 2019, o godz.17.00 w Parku Miejskim w Bielawie (scena obok budynku Centrum Edukacji Ekologicznej) zobaczymy spektakl “Dzwonnik z Notre Dame” na podstawie powieści Wiktora Hugo z 1831 roku, inspirowany filmem animowanym Disneya z 1996 roku.

Akcja rozgrywa się w Paryżu, gdzie odbywa się coroczne święto głupców podczas którego wybierana jest najśmieszniejsza twarz. Przez przypadek zwycięzcą okazuje się dzwonnik o imieniu Quasimodo zamieszkujący katedrę Notre Dame. Mieszkający do tej pory w ukryciu dzwonnik wyszedł z niej bez pozwolenia jego pana sędziego Frollo co bardzo go rozzłościło. Sędzia nie lubi sprzeciwu, rządzi miastem twardą ręką i postanawia odegrać się na dzwonniku jednak w całą sytuację miesza się Esmeralda, która pragnie pomóc dzwonnikowi.
W spektaklu można usłyszeć cztery utwory zaśpiewane na żywo, dwie zabawy z dziećmi oraz z wybraną dorosłą osobą z publiczności. Zastosowano trzy zmieniające się kurtyny. Przedstawienie jest wesołe oraz przystępne dla najmłodszych.
Postaci: Quasimodo, Sędzia Frollo, Esmeralda, Kapitan, Cyrkowiec
Przedstawienie pokazuje aby pomagać biedniejszym i uciśnionym w potrzebie.
Uczy, że ważniejsze od wyglądu jest wnętrze człowieka.

 

Następny plenerowe przedstawienie dla najmłodszych “Pierścień Morfeusza” planowane jest 25 lipca.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe