Poniedziałek, 21.10.2019

BIELAWSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2019 – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

  • 09.07.2019, 07:08 (aktualizacja 09.07.2019, 11:47)
  • Telewizja Sudecka
BIELAWSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2019 – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
Przed nami kolejna, piąta już edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa. 29 maja br. podjęta została uchwała Rady Miejskiej Bielawy nr IX/94/2019 w sprawie Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego. Na mocy tej uchwały, od roku 2019 zmienia się sposób organizowania budżetu obywatelskiego – będzie on wdrażany w dwóch etapach. Etap pierwszy polegał będzie na wyłonieniu zadań do realizacji w kolejnym roku budżetowym, natomiast etap drugi na przeprowadzeniu części rzeczowej poszczególnych przedsięwzięć.

W związku z powyższym, w obecnym roku kalendarzowym, planuje się przeprowadzić etap pierwszy, tzn. wyłonić zadanie(a), najbardziej oczekiwane przez mieszkańców Bielawy. Zgodnie z ww. uchwałą, łączna suma wybranych do realizacji w 2020 roku projektów, nie może przekroczyć 200.000 złotych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, nad realizacją Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa czuwać będzie aplikacja internetowa. To właśnie za jej pomocą można zgłosić projekt oraz zagłosować na wybraną propozycję. Od tego roku zgłaszać swoje wnioski oraz brać udział w głosowaniu mogą brać mieszkańcy Bielawy, którzy ukończyli 16. rok życia.

Każdy uprawniony mieszkaniec Bielawy może poprzeć dowolną liczbę projektów. Głosujący może głosować tylko raz, wybierając jedno zadanie z listy do głosowania.


Propozycje zadań do realizacji w ramach Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO) należy zgłaszać z wykorzystaniem formularza wniosku (załącznik nr 1 regulaminu BBO). Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony www.bielawa.pl w zakładce „Budżet Obywatelski” oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Bielawie.

Głosowanie odbywać się będzie: 
 

1. elektronicznie – z wykorzystaniem dedykowanego modułu do głosowania na stronie internetowej um.bielawa.pl

2. w referacie Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Bielawie, ul. Piastowska 1, pokój nr 13 oraz w Gminnym Centrum Informacji, ul. Wolności 109, I piętro, pokój nr 19


Telefon kontaktowy w sprawie BO: Referat Promocji i Rozwoju UM Bielawa, e-mail: [email protected], tel. 74 8328 730. 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z harmonogramem realizacji oraz z Regulaminem Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa, które zamieszczamy poniżej.

Harmonogram realizacji Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa na 2019 rok:

Od 1 września do 15 września: składanie przez mieszkańców propozycji projektów. 

Do 14 października: spotkanie z liderami projektów. 

Do 15 października: weryfikacja złożonych projektów przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego i konsultacja z Komisją Budżetu i Finansów Rady Miejskiej. 

- Do 20 października: podanie do publicznej wiadomości projektów dopuszczonych do głosowania i projektów odrzuconych. 

Od 20 października do 20 listopada: głosowanie mieszkańców nad propozycjami projektów. 

Do 30 listopada: ogłoszenie wyników głosowania. 

Rok 2020: realizacja zadania zgodnie z wynikiem głosowania.


Regulamin Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego wraz z formularzem wniosku (załącznik nr 1)

Skład Zespołu Zadaniowego ds. Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019

Aplikacja eBudżet Obywatelski wraz z linkiem dostępna będzie pod koniec sierpnia 2019 r.

Serdecznie zapraszamy.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe