OLIWIA PAŹDZIORA Z BIELAWY POWOŁANA DO KADRY NARODOWEJ

Mieszkanka Bielawy, uczennica II LO w Dzierżoniowie, Oliwia Paździora otrzymała powołanie do Kadry Polski WKKW i będzie reprezentowała barwy naszego kraju podczas Mistrzostw Europy WKKW Juniorów, które odbędą się 11-14 lipca w holenderskiej miejscowości Maarsbergen.

Oliwia na co dzień reprezentuje klub LKS Stragona Strzegom, gdzie od siedmiu lat trenuje dyscyplinę jeździecką WKKW. Na swoim koncie posiada kilka ważnych, sportowych sukcesów. W roku 2015 jako trzynastolatka została Mistrzem Polski Amatorów.  Rok później, podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zdobyła dwa złote medale i tym samym podwójne Mistrzostwo Polski: pierwszy w kategorii  dużych koni, drugi - w kategorii kucy. Również z XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (2017 rok) zawodniczka wróciła z medalem - wraz ze swoją klaczą Basmą wywalczyły tytuł Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych. Rok 2017 przyniósł Oliwii kolejne, pozytywne uwieńczenie jej pracy - w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego została wybrana najlepszym juniorem młodszym w dyscyplinie WKKW.

Aktualnie amazonka z Bielawy startuje wraz z 14-letnią klaczą Basmą. Bardzo dobra postawa podczas wiosennych zawodów w Sopocie i dobry występ w belgijskim Arville zadecydowały o powołaniu tej pary do Reprezentacji Polski. Od czerwca przebywają razem na konsultacjach treningowych w Hamburgu, gdzie pod okiem trenerów przygotowują się do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów w WKKW.

Wszystkich zainteresowanych oferta sponsorską zapraszamy do odwiedzenia strony www.oliwiapazdziora.com lub do kontaktu mailowego: [email protected]