STRZELANINA I POŚCIG ZA SEATEM

  • 23.06.2019, 22:44 (aktualizacja 25.06.2019, 18:18)
  • Krzysztof Bachiński
STRZELANINA I POŚCIG ZA SEATEM
23 czerwca około godz. 22:10 kierujący samochodem marki Seat, najprawdopodobniej nie zatrzymał się do kontroli na ul. Bohaterów Getta w Bielawie. Podróżujący mężczyzna i kobieta uciekali polnymi drogami do Pieszyc. Już w Pieszyc nie reagowali na oddane strzały w stronę auta i blokujące pojazdy policji. Uciekinierzy uderzyli w policyjny radiowóz w skutek czego dwóch policjantów zostało rannych, zostali oni hospitalizowani. Ostatecznie porzucili auto za SP nr1 i uciekli ścigającej policji w pola. Policja uruchomiła wszystkie dostępne patrole za uciekinierami. Ścigani zamówili kurs TAXI do Bielawy na ulicę Czerwoną i zostali zatrzymani około godziny 23:00, przy wjeździe do miasta. Postrzelony mężczyzna wymagał pomocy medycznej i został odwieziony do szpitala w Dzierżoniowie. Kobieta została zabrana na komisariat policji w Bielawie. Ze wstępnych informacji wynika, że postrzelony mężczyzna, to 39-latek poszukiwany listem gończym za kradzieże. Śledczy zabezpieczyli wszystkie ślady i wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Prace prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie i Komendy Powiatowej Policji.

23 czerwca, po godzinie 22:00 w Bielawie na ulicy Bohaterów Getta funkcjonariusze bielawskiego komisariatu zatrzymali samochód marki seat. Gdy podchodzili do pojazdu, jego kierowca ruszył z impetem na policjantów potrącając jednego z nich. W związku z bezpośrednim zagrożeniem dla życia i zdrowia policjanci oddali strzały z broni służbowej mające na celu unieruchomienie pojazdu. Samochód odjechał w kierunku Pieszyc. Policjanci informując dyżurnego, ruszyli w pościg. W Pieszycach kierowca Seata doprowadzał do uderzeń w radiowóz z funkcjonariuszami. Padły kolejne strzały. Mężczyzna zdołał zbiec. Podjęte natychmiast działania poszukiwawczo blokadowe, pozwoliły na zatrzymanie 39-latka, który posiadał ranę postrzałową, która nie stanowiła zagrożenia dla jego życia. Zatrzymany mężczyzna został hospitalizowany. Jak się okazało był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności, poza tym był pijany miał 1,97 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Grupa procesowa wykonała szereg czynności procesowych nadzorowanych przez prokuratora. Zatrzymanemu, w zależności od kwalifikacji prawnej, grozić może kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Boski
Boski 24.06.2019, 21:47
Do takiego gruza strzelać? xD
BIelawaSTolicąPolski
BIelawaSTolicąPolski 24.06.2019, 09:26
U widzę się dzieje u nas w stolicy!
Luj
Luj 24.06.2019, 08:28
Polska husaria w akcji.
Lila
Lila 24.06.2019, 06:41
A wogole z jakiego powodu strzelali ? bo sie nie zatrzymal bo jechal polna droga ? Niech wytlumacza bo smierdzi mi tu nieuzasadnionym uzyciem broni.
Janusz
Janusz 24.06.2019, 18:58
Kwestia kiedy oddano strzał przed czy po uderzeniu - w celu odparcia bezpośredniego ataku na itd.
Lilek
Lilek 24.06.2019, 09:41
Kobito puchu marny ,zero rozumu .
Lila
Lila 24.06.2019, 15:16
Dziecko drogie ojcec twoj to chyba na patelnie sie spuscil, bo wyszedl z ciebie niezly racuch, buziaki od lili ????

Pozostałe