MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI W JĘZYKU ESPERANTO W DUSZNIKACH ZDROJU

  • 21.06.2019, 10:16
  • Jarosław Wrona
MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI W JĘZYKU ESPERANTO W DUSZNIKACH ZDROJU
17 czerwca w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Pieśni i Piosenki w Języku Esperanto, uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe zaprezentowali pieśni religijne i popularne światowe utwory. Według jury uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wokalny, a ich dokonania zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.

 

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
szkoda
szkoda 21.06.2019, 15:54
JĘZYK ESPERANTO NIE PRZYJĄŁ SIĘ JAKO POWSZECHNY MIĘDZYNARODOWY. JEST PROSTY I ŁATWY DO NAUCZENIA. NIESTETY ANI AMERYKA , ANI WIELKA BRYTANIA , ANI BYŁE KOLONIE BRYTYJSKIE NIE WIDZĄ W TYM INTERESU, dlatego pozostał jako ciekawostka bez znaczenia. WIELKA SZKODA.
Paweł
Paweł 22.06.2019, 21:24
Ano szkoda. Chociaż sam wolę język Ido, wywodzący się z Esperanto. Jest jeszcze bardziej regularny i ma prostszą gramatykę od Esperanto. O ile Esperanto nie przyjął się jako język międzynarodowy to jego społeczność, szczególnie udzielająca się w internecie, jest całkiem spora. :)

Pozostałe