POEZJA NA MURACH Z PIWNICĄ POD BARANAMI

  • 19.06.2019, 17:20
  • Telewizja Sudecka
POEZJA NA MURACH Z PIWNICĄ POD BARANAMI
Po raz 22. powitamy lato w Dzierżoniowie lirycznie i poetycko. Tym razem przy dźwiękach muzyki Piwnicy pod Baranami. Ze sceny przy wieży ciśnień zabrzmią również utwory Drabiny Jakuba, Caryny i Kuby Blokesza. Na jedno z najbardziej urokliwych dolnośląskich wydarzeń zapraszamy 22 czerwca od godz. 19.00.

Scena stanie tradycyjnie – między murami obronnymi od strony Wałów Szwedzkich (w razie niepogody imprez zostanie przeniesiona do Kinoteatru „Zbyszek”). Promenada przy wieży ciśnień słyszała już niejeden poetycki koncert. Akustyka i atmosfera przyciągają co roku na tę niepowtarzalną imprezę miłośników piosenki autorskiej, aktorskiej, folku i pokrewnych nurtów.

W tym roku będą oni mogli posłuchać m.in. debiutanckiego albumu „Drugi obieg” Drabiny Jakuba Trio, czyli trzech muzyków, których połączyła fascynacja akustycznym brzmieniem. Ich piosenki mają przede wszystkim nieść dobry przekaz, prowokować do przemyśleń podkreślając szacunek dla słowa. Oprócz materiału autorskiego na ich koncertach można również usłyszeć piosenki Boba Dylana w autorskich, polskich wersjach językowych. Muzyka grupy to połączenie piosenki autorskiej, folku i bluesa. Zespół tworzą: wokalista i gitarzysta Paweł Dudzik( autor piosenek), gitarzysta Łukasz Belcyr oraz grający na harmonijkach ustnych Przemek Chołody, wieloletni harmonijkarz zespołu Stare Dobre Małżeństwo.


Klimatycznie i energetycznie zapowiada się koncert istniejącego od 10 lat zespołu Caryna, czerpiącego inspiracje z różnych gatunków muzycznych: folku, bossanovy, country, reggae, rocka oraz ballady. Skład grupy tworzą obecnie: Łukasz Nowak, Adam Marańda – znakomity skrzypek, człowiek-orkiestra, Maciej Kłys – basista, Piotr Kołsut – świetny fingerstyle’owiec oraz Kamil Kaźmierczak – perkusista. Lubisz piosenkę studencką? Nie przegap tego koncertu.


Zestaw piosenek różnych zaprezentuje publiczności kolejny wykonawca – Kuba Blokesz. W recitalu „Wiersze (pod)różne” usłyszymy utwory reprezentujące odmienne spojrzenie na świat, tematy dotykające rzeczy ważnych ale i błahych, czy kompozycje niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy. „Wiersze (pod)różne” mają również aspekt podróżniczy: czysto geograficzny (teksty pochodzą m.in. z Ukrainy i Czech), jak i opisujący wymagającą podróż w stronę drugiego człowieka - i wreszcie - w głąb samego siebie.


Kubie Blokeszowi nieustannie towarzyszy gitara. Wykonawca śpiewa piosenki napisane przez siebie, a czasem tłumaczenia i piosenki innych autorów. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie” (wyd. 2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski z jego muzyką. Wraz z zespołem Chwila Nieuwagi wydał też album„Morawska Brama” - zbiór piosenek czeskich bardów i poetów w nowych tłumaczeniach.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe