Niedziela, 15.09.2019

RAPORT O STANIE GMINY BIELAWA

  • 13.06.2019, 09:58
  • Telewizja Sudecka
RAPORT O STANIE GMINY BIELAWA
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej (środa 26 czerwca), bielawscy radni debatować będą nad raportem o stanie gminy.

Zgodnie z art. 28aa ust. 6, 7, 8 ustawy o samorządzie gminnym, burmistrz Bielawy zobligowany jest bowiem przedstawić Radzie Miejskiej dokument pod nazwą: RAPORT O STANIE GMINY”. Jest to zbiór najważniejszych informacji dotyczących realizacji polityki, programów, strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. W raporcie znaleźć można m.in. dane o finansach Bielawy, przeprowadzonych inwestycjach, czy informacje o podejściu do zarządzania miastem. Raport pokazuje także społeczną i gospodarczą kondycję Bielawy.

Jeśli wynik debaty będzie pozytywny, burmistrz dostanie od rady tzw. votum zaufania.

Zgodnie ze wspomnianą ustawą, w debacie nad raportem o stanie gminy, głos zabierać mogą również mieszkańcy. Szczegółowa informacja, o tym, jak to zrobić, dostępna jest tutaj: https://bielawa.finn.pl/bipkod/21370782?komunikat=21400030

Warto dodać, że na czerwcowej sesji absolutoryjnej radni ocenią także realizację budżetu gminy za poprzedni rok. W następstwie tego, zagłosują w sprawie absolutorium dla Burmistrza Miasta Bielawa.

Raport o stanie gminy – plik PDF do pobrania

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe