Niedziela, 15.09.2019

PROTEST W OBRONIE KOŚCIOŁA, KSIĘŻY I KATOLIKÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)

  • 12.06.2019, 00:52 (aktualizacja 13.06.2019, 15:02)
  • Krzysztof Bachiński
PROTEST W OBRONIE KOŚCIOŁA, KSIĘŻY I KATOLIKÓW (AKTUALIZACJA WIDEO)
11 czerwca o godzinie 20:00 na Dzierżoniowskim Rynku przed Pomnikiem Św. Nepomucena, spotkała się grupa dzierżoniowian aby zaprotestować, jako katolicy przeciw atakom na księżny, profanację symboli religijnych, bluźnierstwa, obrażanie Pana Boga i niewybredne ataki, przypominające prześladowanie Żydów przez III Rzeszę, na wiernych kościoła katolickiego – powiedziała Irena Bukalska, otwierając spotkanie grup modlitewnych i stowarzyszeń patriotycznych oraz mieszkańców Dzierżoniowa.

My zebrani na dzierżoniowskim rynku nie godzimy się na zmasowane ataki przeciwko księżom i Kościołowi. Potępiamy brutalizację życia społecznego, nie godzimy się na agresję słowną w mediach i fizyczną przeciw komukolwiek. Jesteśmy świadomi zasług kościoła katolickiego dla Polski. Zadaję pytanie kto wypełni lukę kiedy zabraknie Kościoła i księży? Liberalizm, agnostycy, LGTB i gender? Tak mają wyglądać przyszłe elity Polski? Nigdy, nie ma na to naszej zgody! Pytam: Czy Polska byłaby Polską w Europie bez chrztu przyjętego przez Mieszka I w 966 roku, który pozwolił nam na włączenie się do gry politycznej w chrześcijańskiej Europie? Czy po latach zaborów i walki o niepodległość Polska byłaby Polską, gdybyśmy nie pamiętali o swoich chrześcijańskich korzeniach?

Tekst Kazimierz M. Janeczko - więcej u źródła /TUTAJ/

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wierząca,kiedyś praktykując
wierząca,kiedyś praktykując 15.06.2019, 22:19
słów brakuje jak się patrzy na niektóre z osób biorących udział w tym "czymś"-nie trzeba chodzić do kościoła i modlić się dla ludzi,,żeby być DOBRYM człowiekiem
mariola
mariola 15.06.2019, 14:01
Kościół katolicki w Polsce a religia to dwie bardzo różne sprawy.
Pesymista
Pesymista 14.06.2019, 16:43
Szanowni zebrani, To co się dzieje w Polsce ma swój początek, a jest nim objęcie władzy przez PIS. Kto to "wszystko" rozpoczął? Prezes uruchomił tę lawinę nienawiści i podziału Polaków. To się dobrze nie skończy dla nas wszystkich. Historia odnotowała już podobne sytuacje w innych państwach. Smutne to.
creonix_badass
Crx 14.06.2019, 10:32
Społeczeństwa są zmanipulowane i przekonane że trzeba stać po jednej lub drugiej stronie. Że jak nie popierasz czarnych to od razu jesteś zerem, że jak popierasz szacunek do LGBT i zmianę prawa to od razu popierasz aborcję. Każdej władzy to na rękę że społeczeństwo walczy. Można tak zdobywać elektorat.
Popieram prawa LGBT jak i prawa moherków do spotkań kościółkowych chociaż ani w jednych ani w drugich paradach nie biorę udziału, jestem przeciwny aborcji, szczepionkom a facetów w czarnych sukienkach nie lubię bo są zakłamani. Wolę PIS od PO ale nie głosuję na żadną partię, bo żadna nie spełnia w 100% moich oczekiwań. I co teraz? Myślicie że nie można?
btfo
btfo 14.06.2019, 09:12
Geniuszu,poszukaj tez pedofilow w innych srodowiskach jak na przyklad w polskim filmie,teatrze czy swiecie muzyki...dziwnym trafem malo sie o tym mowi w media,co?
Obserwator były katolik
Obserwator były katolik 13.06.2019, 22:09
Cóś cienki ten protest, jak na podobno katolicki polski naród. Pedofilii nie da się obronić żadnym protestem...
gtfo
gtfo 13.06.2019, 20:15
W komentarzach "czerwono",zreszta jak w prawie calym powiecie he
creonix_badass
Crx 14.06.2019, 10:38
I znowu ciasne 0-1 myślenie. Że jeśli ktoś nie popiera zakłamanego kościoła to na pewno jest "czerwony".
Tomek
Tomek 13.06.2019, 18:14
Ataki na księży i kościół nie wzięły się znikąd. To bierność kościoła ,a w niektórych przypadkach wręcz ochrona sprawców przestępstw i utrzymywanie ich w swoich szeregach przynosi teraz skutki. Przez wiele lat kościół stał się schronieniem i oaza dla pedofilii i zboczeńców. Na pewno jest to margines i więcej jest księży dobrych i przyzwoitych. Ale to reakcja a raczej jej brak powoduje ,że się ludzie się od kościoła odwracają. Możecie stawać w obronie kościoła, ale tak jak w Irlandii ludzie zagłosują nogami i swoimi portfelami. Przestaną chodzić do kościoła. I nie zgodzę się ,że większość Polaków to chrześcijanie i katolicy. Katolik to ktoś kto wierzy w Boga i wyznaje to " Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił to "Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego.

Sposób w jaki obrońcy kościoła wypowiadają się o innych ludziach , Polakach , swoich sąsiadach , kolegach z pracy , czasem członkach swojej rodziny nie ma nic wspólnego z powyższym.
Idźcie do swojego kościoła tam się pomódlcie i dajcie spokój innym , którzy chcą żyć inaczej.
Malgorzata
Malgorzata 13.06.2019, 17:31
Panie Maniecki to wasz wodz podzielil Polske.Ja tez jestem wierzaca i praktykujaca uwazam czas najwyzszy wprowadzic tolerancje w obie strony.Niech pan popatrzy uli was jest.a katolików w Dzierzoniowie jest bapewno wiecej.Niech polityka zniknue z kazań
ANA
ANA 13.06.2019, 17:24
Nigdy nie było w naszym narodzie tyle nienawiści, co za rządów PISu. Zła polityka, nie przestrzeganie praworządności, łamanie praw człowieka i Konstytucji, żądza władzy i pieniądza, również w KK, doprowadziła do takiej sytuacji. Dlaczego wierni, nie rządają ukarania zbrodni w kościele i w rządzie PiSowskim? Dlaczego nie szanujecie ofiar, a bronicie oprawców. Przecież to wierni i elektotat PiSu, siejecie nienawiść i dzielicie społeczeństwo, ubliżacie, drwicie i rzucacie obelgi. Poczytajcie co wygadują księża o kobietach, swoich ofiarach i Wasi wybrancy w rządzie,w Sejmie czy Senacie.Niech rzuci kamieniem, ten, który ma czyste sumienie!

creonix_badass
Crx 14.06.2019, 10:40
Też nie lubię plujących jadem niby katolików. Ale sam siejesz propagandę i nienawiść. Stek frazesów, ale wyjaśnić zapewne jakie to łamanie praw człowieka nie potrafisz.
Obywatel
Obywatel 13.06.2019, 16:36
Ciemno gród
Wierny
Wierny 13.06.2019, 15:43
Szopka . Każdy ma prawo do swoich decyzji i wyznania. Jak dla mnie kościół jedyny jaki miał wpływ na nasz kraj to wciskanie ciemnoty
.
. 13.06.2019, 14:08
"kto wypełni lukę kiedy zabraknie Kościoła i księży?" - Rozum.
ght
ght 14.06.2019, 10:45
Rozum? Pomarzyc mozna..
Widac tez,ze nie widzisz kto promuje/finansuje srodowisko LGBT..
creonix_badass
Crx 14.06.2019, 11:19
A co mnie obchodzi? To znaczy że jak jakieś tam stowarzyszenie jest finansowane przez kogoś tam to inni mają prześladować osoby trans czy homo których preferencje i identyfikacja płciowa wynikają z nich i natury a nie z gierek politycznych i działań stowarzyszenia? To jak powstanie stowarzyszenie osób o brązowych oczach finansowane przez partię to będziesz prześladował te osoby bo jakieś stowarzyszenie jest finansowane? Polityka jest niebezpieczna to fakt - ale takie osoby nie wymyśliły sobie problemów, są i nie ma to nic wspólnego z indoktrynacją i marszami

Pozostałe