Niedziela, 15.09.2019

JEDZIEMY W GÓRY SOWIE

  • 10.06.2019, 13:02 (aktualizacja 10.06.2019, 13:05)
  • Telewizja Sudecka
JEDZIEMY W GÓRY SOWIE
Nadchodzą coraz cieplejsze dni, a więc warto skorzystać z pięknej pogody i wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową. Jest to też najlepszy moment, aby nieco lepiej poznać Góry Sowie, a w szczególności jedną z tras polecanych przez powiat dzierżoniowski.

Trasa rozpoczyna się i kończy na Przełęczy Jugowskiej, prowadząc przez malownicze tereny Rezerwatu Bukowa Kalenica.

Dziesięciokilometrowy odcinek można pokonać rowerem lub spacerem i jest on przyjazny dla rodzin z dziećmi. Wystarczy zostawić samochód na Przełęczy Jugowskiej i zejść z drogi asfaltowej na leśną drogę, wyznaczaną przez niebieski szlak.

Po drodze miniemy stok narciarski na Górze RymarzZimną Polankę oraz Bielawską Polankę, gdzie można zatrzymać się i odpocząć. Z tego miejsca warto wybrać się kilkaset metrów w górę na szczyt Kalenica i podziwiać wspaniały krajobraz z wieży widokowej.

Kontynuując naszą wycieczkę z Bielawskiej Polanki, na szlaku zielonym natrafimy między innymi na źródło rzeki Bielawica. Podziwiając piękne panoramy oraz przyrodę Rezerwatu Bukowa Kalenica dotrzemy do miejsca, z którego rozpoczęliśmy wycieczkę, czyli na Przełęcz Jugowską.

Warto dodać, że trasa jest bardzo dobrze oznakowana, nie tylko znakami PTTK, ale także w ramach systemu tras Strefy MTB „Sudety”. Wspomniany odcinek należy również do Sowiogórskich Tras do Narciarstwa Biegowego.

 

źródło: pow.dzierzoniow.pl

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe