Niedziela, 15.09.2019

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W DZIERŻONIOWIE

  • 10.06.2019, 07:12 (aktualizacja 11.06.2019, 21:40)
  • Krzysztof Bachiński
MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W DZIERŻONIOWIE
9 czerwca w całej Polsce manifestowano przywiązanie do tradycyjnego modelu rodziny oraz opowiadano się za życiem. Największy marsz przeszedł w Warszawie. W Dzierżoniowie kilkaset osób przybyło, by cieszyć się życiem i dać wyraz poparcia dla najważniejszej dla każdego człowieka instytucji - rodziny. „Seksedukacja to deprawacja” - takie hasło przyświecało tegorocznej edycji Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce. W Dzierżoniowie marsz ruszył o godzinie 14:30 z parafii św. Jerzego i przeszli ulicami: Kościelną, Rynkiem, Ząbkowicką, Słowiańską, Prochową, Krasickiego, ponownie przez Rynek i ul. Świdnicką pod kino „Zbyszek”. Dla uczestników marszu w kinie czekał poczęstunek i projekcja filmu.

Mieszkańcy Dzierżoniowa kolejny raz pokazali, że nie wstydzą się przywiązania do wartości rodzinnych i obrony życia od poczęcia. Zaprotestowali również przeciwko skandalicznym wydarzeniom i obrażaniu uczuć religijnych katolików oraz bluźnierstwom jakie miały miejsce na tzw. Paradach Równości. Wyszli na ulice miasta, aby zademonstrować swoje poglądy i przywiązanie do wartości chrześcijańskich, które są drogowskazem w ich życiu. Było pięknie, kolorowo i co najważniejsze - z pozytywnymi wartościami. 
Uczestnicy nieśli biało-czerwone flagi, kolorowe baloniki oraz transparenty z hasłami: "Stop demoralizacji seksualnej", "Ratujmy nasze dzieci", ''Nie zabijaj - kochaj'', ''W rodzinie smutek ginie'', ''Każdą godzinę inwestuj w rodzinę'', ''Dziecko to skarb a nie garb'', "Nikt nie ma prawa rządzić w moim domu", "Pełna rodzina szczęścia przyczyna" oraz ''Kto w rodzinie ten nie zginie'' 

Tekst: Kazimierz M. Janeczko

 

 

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe