ODDAJ KREW I URATUJ ŻYCIE

  • 07.06.2019, 10:33 (aktualizacja 07.06.2019, 10:38)
  • Telewizja Sudecka
ODDAJ KREW I URATUJ ŻYCIE
Zachęcamy do udziału w zbiórce krwi, która odbędzie się już 10 czerwca w Centrum Edukacji Turystyki I Kultury w Stroniu Śląskim.

Powoli zbliżają się wakacje. Jest to bardzo trudny okres dla Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ze względu na rosnącą liczbę wypadków i malejącą ilość dawców (ze względu na urlopy, ilość dawców spada o ok. 20%). Krwi nie da się wyprodukować, tylko człowiek może podarować ten cenny dar!. Wystarczy 450 ml, by uratować aż trzy osoby. Nie możemy, jednak przestać się angażować, ponieważ potrzeby stale rosną. Krew wykorzystywana jest w przypadku: masywnego krwotoku, czyli gdy doszło do nagłej i znacznej utraty krwi (30-60%) podczas zabiegów chirurgicznych, przy dializie i krążeniu pozaustrojowym, przy przetoczeniach wymiennych. Jest niezbędnym składnikiem leczenia chorób o podłożu immunologicznym, w profilaktyce konfliktu serologicznego między matką a płodem, w celu zapobiegania niektórym chorobom zakaźnym oraz hipoproteinemii (niedobiałczenia krwi),czyli stanach niedoboru białek w tkankach i narządach. Krew może być potrzebna zarówno noworodkowi jak i seniorowi.

Należy podkreślić, że potencjalny dawca ma wykonywany komplet badań (szczegółowy wykaz na stronie Krwiodawstwo Org) i jest dokładnie przebadany przez lekarza (bezpłatnie!) do 6 razy w roku.
Jak widzimy nie tylko satysfakcja jest wartością, ale także profilaktyka.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe