Wtorek, 22.10.2019

MAJOWA SESJA RADY POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO

  • 28.05.2019, 17:36 (aktualizacja 28.05.2019, 17:37)
  • Telewizja Sudecka
MAJOWA SESJA RADY POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO
28 maja odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Głównym tematem obrad była turystyka i promocja powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem działalności Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich, do którego należy również powiat dzierżoniowski.

 

Przed dyskusją, radni wysłuchali wystąpienia kierownika Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego Anny Ogrodowicz.

Kierownik utworzonego w tym roku biura promocji przedstawiła radnym cele, jakie powiat planuje zrealizować w ramach promocji powiatu oraz rozwoju turystyki. Naszym priorytetem jest prowadzenie działań, które w kompletny sposób będą ukazywać piękno i wyjątkowość naszego regionu. W tym celu będziemy jak najszerzej współpracować z poszczególnymi gminami, podejmiemy niestandardowe działania w mediach społecznościowych oraz wprowadzimy nową jakość w komunikacji z mieszkańcami – powiedziała kierownik Anna Ogrodowicz.

Powiat będzie się promował również poprzez ciekawe projekty i działania. Niektóre z nich już teraz są realizowane, jak choćby Niezwykłe Smaki Powiatu Dzierżoniowskiego (turystyka kulinarna), Turystyczna Wielka Piątka Powiatu Dzierżoniowskiego (promocja największych atrakcji) czy regionalny projekt o nazwie Unikalne Piękno Gór Sowich.

Na temat rozwoju turystyki w regionie wypowiedziała się również podczas sesji prezes Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich Dorota Konieczna-Enözel.

Prezes omówiła działania, jakie Stowarzyszenie zrealizowało na rzecz wzrostu ruchu turystycznego i ogólnopolskiej promocji Gór Sowich. Podkreśliła również znaczenie współpracy Stowarzyszenia z powiatem dzierżoniowskim, poszczególnymi gminami oraz przedsiębiorcami z branży turystycznej.

W części uchwałodawczej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie ustanowienia Tytułu Honorowego „Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego”. Tytuł, który będzie nadawała Rada Powiatu, będzie przyznawany zarówno osobom, jak i różnym podmiotom, które w widoczny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji Powiatu Dzierżoniowskiego. Nasz powiat jest bowiem miejscem, gdzie swoją działalność w sferze społecznej, gospodarczej, kulturalnej i sportowej, zaczynało wiele znanych i zasłużonych dziś osób, które przyczyniają się do promocji naszego regionu. Ustanowienie Tytułu Honorowego „Ambasador Powiatu Dzierżoniowskiego”, jest więc bardzo dobrym sposobem na uhonorowaniem tych osób i podmiotów.

Rada Powiatu podjęła także uchwałę w sprawie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Uchwała umożliwia zasady wnoszenia pod obrady Rady Powiatu uchwał, których projektodawcami jest grupa mieszkańców naszego terenu. Uchwała stanowi spełnienie zapisów ustawy o samorządzie powiatowym.

Oprócz tego radni pozytywnie rozpatrzyli wniosek mieszkańców ul. Szewskiej w Bielawie oraz wsi Ostroszowice i Józefówek, w sprawie wybudowania zatok przystankowych przy drodze Ostroszowice – Bielawa.

 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jkrs
jkrs 29.05.2019, 00:50
Sprytna ta burmistrz z Pieszyc,wszystko pod siebie i ludzi z jej branzy...oddajcie im kontrole(my,przedsiebiorcy wiemy lepiej,lol),podpiszcie wczesniej "cyrograf",jak nie wyjdzie to zawsze mozemy sie sadzic :D

Pozostałe