WYJĄTKOWE ZESPOŁY NA DNI DZIERŻONIOWA

  • 23.05.2019, 07:47
  • Telewizja Sudecka
WYJĄTKOWE ZESPOŁY NA DNI DZIERŻONIOWA
Lao Che, Electric Light Orchestra, Pablopavo i Ludziki, Nullizmatyk, DOBS- Department Of Blues & Sou, Zouzy, Queen Revival by Princess - tych artystów zobaczymy w najbliższy weekend na scenie Dni Dzierżoniowa. Pojawią się na niej także mieszkańcy. Zobacz kulturalną rozpiskę dni miasta.

Lao Che to jeden z najciekawszych zespołów pierwszego dziesięciolecia XXI wieku, który umiejętnie połączył rock z folkiem, piosenką aktorską, electro, a nawet elementami słuchowiska. Powstał w 1999 roku w Płocku. Swój debiutancki album „Gusła” wydał w styczniu 2002 r., ale sławny stał się po wydaniu drugiego pt. „Powstanie Warszawskie”. Dziś na koncie ma ich osiem, w tym dwa platynowe i dwa złote.

Electric Light Orchestra Classic to grupa brytyjskich muzyków, którzy zagrają największe przeboje grupy Electric Light Orchestra. ELO powstała w 1970 r., a jej inicjatorami była dwójka muzyków: Jeff Lynne i Roy Wood. Największe sukcesy kapela odnosiła na przełomie lat 70. i 80. W 1986 roku zespół zakończył swoją działalność. Trzy lata później powstał zespół ELO Part II, który założył Ben Bevan, perkusista występujący w oryginalnym składzie Electric Light Orchestra. Z rozwiązanego w 2000 r. zespołu ELO Part II powstała Electric Light Orchestra Classic. To właśnie ta kapela będzie gwiazdą sobotniego koncertu z okazji Dni Dzierżoniowa.

DOBS-Department Of Blues & Soul - wolnym tłumaczeniu nazwa oznacza wydział duszy będącej w smutku. To właśnie cierpienie rodzi ich potrzebę tworzenia. Stylistyka zespołu mieści się w kręgu szeroko rozumianego rocka, od rock'n'roll, do psychodelicznego postrocka.

Będzie też coś dla miłośników rapu. Na scenie wystąpi Nullo, właściwie Patrycjusz Kochanowski z Wałbrzycha, znany również jako Nullizmatyk, który w ubiegłym roku wydał płytę autorski projekt „Nullizmatyka” łączącego rap i śpiew Nulla w akompaniamencie żywych instrumentów i sampli pt. Live Session.

Lubisz eksperymenty, pop, hip-hop,, elektronikę i ballady raggamuffin? Przyjdź na koncert Pablopavo i Ludzików. Pablopavo nawija, nieco śpiewa i okazjonalnie gra na gitarze w różnych zespołach. Również komponuje i pisze teksty. Na koncie ma pięć albumów.

Stylowe lata 70. oraz folkowe brzmienia gitar, które w połączeniu z popowym charakterem tworzą coś wyjątkowego, to z kolei kolejny zespół – Zouzy. To nowy projekt muzyczny, w którego skład wchodzą same kobiety. Pierwszy singiel zespołu nosi tytuł „Skrzydła”. Cztery fantastyczne instrumentalistki oraz charyzmatyczna wokalistka Sabina Nycek, która swoim wykonaniem utworu Roar podbiła serca widzów VI edycji The Voice of Poland.

Kto lubi covery grupy Queen, usłyszy je w wykonaniu energetycznej grupy Queen Revival by Princess, która gościła już w Dzierżoniowie na PUB-ie.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe