OTWARCIE FABRYK LS: LS CABLE & SYSTEM i LS EV POLAND W DZIERŻONIOWIE

  • 14.05.2019, 13:36 (aktualizacja 15.05.2019, 13:29)
  • Telewizja Sudecka
OTWARCIE FABRYK LS: LS CABLE & SYSTEM i LS EV POLAND W DZIERŻONIOWIE
Koreańska grupa LS uruchomiła w Dzierżoniowie dwie fabryki produkcyjne: LS Cable & System Poland zajmującą się produkcją kabli światłowodowych i LS EV Poland fabrykę produkcji części samochodowych. Dla grupy LS fabryka w Dzierżoniowie jest piątą tego rodzaju zagraniczną inwestycją – po inwestycjach w USA, Chinach, Wietnamie i Indiach. Uroczyste otwarcie nowego zakładu odbyło się 14 maja na terenie podstrefy ekonomicznej. W wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym między innymi: ambasador Korei Mira Sun, starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski oraz burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

LS Cable & System Poland produkuje kable światłowodowe. Wraz z postępem nauki i techniki gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na jak najbardziej optymalny nośnik informacji. W szczególności na dalekie odległości. Nowoczesny sprzęt komputerowy i telekomunikacyjny oraz coraz bardziej zaawansowane sieci internetowe wymagają ogromnych prędkości transmisji (przesyłu) danych, a także dużej przepustowości ich nośnika. Gdy w grę wchodzi duża odległość transmisji oraz znaczna przepustowość łącza, kable miedziane nie zdają egzaminu. Idealnym rozwiązaniem stały się tzw. światłowody.

LS EV Poland zajmuje się produkcją podzespołów elektronicznych do akumulatorów pojazdów elektrycznych, a także do klasycznych samochodów. Zakład będzie mógł dostarczać baterie do około 200 tys. aut rocznie. Firma planuje rozpocząć dostawy swoich produktów do fabryki LG Chem niedaleko Wrocławia, a następnie skoncentrować się na zwiększaniu dostaw dla europejskich producentów samochodów. Powstanie zakładu w Polsce jest częścią strategii LS na rzecz aktywnego rozwijania działalności związanej z częściami do pojazdów elektrycznych.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fu2
fu2 15.05.2019, 08:23
Duza firma...oby tylko nie zatruwali powietrza jak niektore firmy na strefie

Pozostałe