Czwartek, 17.10.2019

CCC TOUR – GRODY PIASTOWSKIE Z METĄ W DZIERŻONIOWIE

  • 07.05.2019, 09:01
  • Telewizja Sudecka
CCC TOUR – GRODY PIASTOWSKIE Z METĄ W DZIERŻONIOWIE
Przed nami 54. edycja CCC Tour – Grody Piastowskie, czyli jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich w kraju. Start już 10 maja i podobnie jak przed rokiem, kolarze powalczą o zwycięstwo podczas 4 etapów, a ten najważniejszy, z metą w Dzierżoniowie, odbędzie się w niedzielę 12 maja.

Cały wyścig rozpocznie się tradycyjnie na rundach w Legnicy, gdzie rozdane zostaną koszulki liderów poszczególnych kategorii. Pierwszy etap będzie czasówką w Polkowicach, a drugi poprowadzony zostanie z Głogowa do Polkowic. Trzeci etap wyścigu przebiegać będzie po pagórkowatej i wymagającej trasie na odcinku Złotoryja Jawor.

12 maja kolarze zmierzą się z ostatnim etapem wyścigu i w Dzierżoniowie powinniśmy poznać zwycięzcę 54. CCC Tour – Grody Piastowskie. Etap z Nowej Rudy do Dzierżoniowa będzie pełen trudnych podjazdów w Górach Sowich. W sumie do pokonania będzie sześć podjazdów, w tym na Przełęcz Walimską oraz Przełęcz Srebrnogórską. Końcówka rozegrana zostanie w trzech miastach Powiatu Dzierżoniowskiego – w Bielawie (premia lotna około godziny 17:02) Pieszycach ( premia lotna około godziny 17:09) oraz w Dzierżoniowie, gdzie na kolarzy czekać będzie meta (na ulicy Świdnickiej około godziny 17:18).

12 maja zapraszamy również amatorów kolarstwa z naszego terenu do wzięcia udziału w wyścigu Korona Gór Sowich. W niedzielę kolarze, którzy amatorsko uprawiają tę dyscyplinę, będą ścigać się na odcinku o długości 52,4 km ze startem i metą w Nowej Rudzie. Trasa wiedzie przez Przełęcz Woliborską, Kietlice, Przedborową, Stoszowice, Srebrną Górę i Wolibórz. Szczegóły na stronie internetowej organizatora.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe