ZAWODNICY MKS 9 NA ZAWODACH W ŚWIEBODZICACH

W dniu 27 kwietnia 2019 roku odbyły się XI Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach na 25m basenie. W zawodach udział wzięło 390 zawodników z 31 klubów. Dzierżoniowski klub reprezentowało 24 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Kategoria wiekowa 17 lat i starsi:

Karolina Jurczyk zdobyła trzy złote medale na dystansach 50m (25,66) i 100m (56,33) stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym (27,79).

Jakub Bielski zdobył trzy złote medale na dystansach 50m stylem motylkowym (25,97), 50m stylem grzbietowym (27,96) i 100m stylem dowolnym (53,37).

Krystian Bełtowski zdobył trzy medale: dwa złote na dystansach 50m stylem dowolnym (24,75) i 100m stylem zmiennym (1:02,86) oraz brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym (54,37).

Krystian Dobrzański wywalczył dwa medale: srebrny na dystansie 50m stylem grzbietowym (28,83) i brązowy na dystansie 50m stylem dowolnym (25,47).

Natalia Wnęczak na dystansie 50m stylem motylkowym z czasem 37.40 zajęła czwarte miejsce.

Kategoria wiekowa 16 lat:

Paulina Porębska wywalczyła trzy złote medale na dystansach 50m (31,97) i 100m (1:11,89) stylem motylkowym oraz 50m stylem dowolnym (28,86).

Julia Kuleta zdobyła trzy złote medale na dystansach 50m (33,03) i 100m (1:11,31) stylem grzbietowym oraz 100m stylem zmiennym (1:13,49).

Dominik Pietrewicz zdobył srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem 1:10,94 a dystans 50m stylem klasycznym (35,92) zakończył na czwartym miejscu.

Kategoria wiekowa 14 lat:

Wiktoria Bejster wywalczyła brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym (29,35).

Aleksandra Wojnowska na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 37,46 zajęła czwarte miejsce.

Kategoria wiekowa 13 lat:

Hanna Nawrot zdobyła srebrny medal na dystansie 100m stylem zmiennym z czasem 1:22,21.

Kategoria wiekowa 12 lat:

Igor Wierzbicki zdobył dwa medale, złoty na dystansie 50m stylem dowolnym (29,51) i brązowy na dystansie 50m stylem motylkowym (34,75).

Kacper Tatarzyn wywalczył brązowy medal na dystansie 50m stylem grzbietowym (46,26).

Sztafeta w kategorii wiekowej 17 lat i starsi, w składzie Julia Kuleta, Paulina Porębska, Wiktoria Bejster i Karolina Jurczyk zdobyła złoty medal na dystansie 4x50m stylem dowolnym (1:54,28), a w składzie Jakub Bielski, Krystian Dobrzański, Dominik Pietrewicz i Krystian Bełtowski zdobyła srebrny medal na dystansie 4x50m stylem dowolnym (1:41,72).

W punktacji wielobojowej w kategorii 17 lat i starsi Karolina Jurczyk zajęła pierwsze miejsce, Jakub Bielski drugie a Krystian Bełtowski trzecie. W kategorii 16 lat Paulina Porębska zajęła drugie a Julia Kuleta trzecie miejsce. W kategorii 12 lat Igor Wierzbicki zajął trzecie miejsce.

Jakub Michalkiewicz, Magdalena Ramilowska, Miłosz Sztachelek, Grzegorz Lipski, Hanus Lateef, Kacper Kędzierski, Dominik Brodziński, Maja Matlak, Oktawian Matusiak, Gaja Kopera, Paulina Żebrowska osiągnęli dobre wyniki poprawiając swoje rekordy życiowe.

Zawodnicy naszego klubu zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Uczestnictwo zawodników Klubu w XI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach zostało współfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.