KLASA W SZWECJI I SEZON LETNI ZA PASEM

Zawody Swim Open w Sztokholmie, które odbyły się w dniach 12-15 kwietnia, przyniosły Pawłowi Juraszkowi z MKS 9 brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. Kibice tej dyscypliny powinni być też zadowoleni z wyników Dominiki Sztandery, zawodniczki Juvenii Wrocław, która zaczynała karierę pływacką w Dzierżoniowie. Zdobyła ona brąz na 50 m stylem klasycznym (31.42).

Paweł Juraszek przyleciał do Szwecji tylko na poniedziałkowe wyścigi. Wystartował na 50 m stylem dowolnym i klasycznym. Wszedł z pierwszym czasem do finału (22,42), a 50 m stylem klasycznym (29,52) zakończył na eliminacjach. W finale sprinterskiej rywalizacji kraulistów poprawił swój czas (22.29) i zajął 3. lokatę.

W Szwecji zaprezentowała się jeszcze inna zawodniczka pochodząca z Dzierżoniowa, Dominika Sztandera, obecnie zawodniczka Juvenii Wrocław. Zdobyła brąz na 50 m stylem klasycznym (31.42). Bliska podium była też w ostatnim dniu rywalizacji. Na półmetku była trzecia, ale ostatecznie zmagania na 100 m stylem klasycznym zakończyła na 5. pozycji.

W dzierżoniowskim pływaniu ciągle coś się dzieje. Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego Dziewiątka dostarczają nam nieustannie nowych wrażeń. Przygotowują się do sezonu letniego na długim basenie. Przez ostatnie tygodnie uczestniczyli w kilku startach kontrolnych.

W Lublinie w dniach 23-24 marca odbyło się Grand Prix Polski w pływaniu. W zawodach uczestniczyło 750 zawodników ze 113 klubów. Paweł Juraszek na dystansach sprinterskich 50 m stylem dowolnym (22,24) i 50 m stylem klasycznym (28,64) zajął kolejno pierwsze i trzecie miejsce.

W Opolu 30 marca odbył się Pływacki Miting w którym udział wzięło 283 zawodników z 32 klubów. Paweł Juraszek zdobył złoty i srebrny medal na dystansie 50 m (22,12) i 100 m (51,50) stylem dowolnym. Jakub Bielski na dystansie 50 m (25,36) i 100 m (56,00) stylem dowolnym zajął kolejno 7. i 11. miejsce. Na dystansie 50 m (26,67) i 100 m (1:00,20) stylem motylkowym uplasował się na 9. i 11. miejscu.

W Warszawie w dniach 6-7 kwietnia w Grand Prix Polski w pływaniu zmierzyło się 473 zawodników z 84 klubów. Paweł Juraszek startował w trzech konkurencjach: 50 m (22,10) i 100 m (51,45) stylem dowolnym oraz 100 m stylem klasycznym (1:04,68), zajmując kolejno pierwsze, trzecie i drugie miejsce. Karolina Jurczyk na dystansach 50 m (26,42) i 100 m (58,64) stylem dowolnym oraz 50 m stylem motylkowym (27,63) wywalczyła pierwsze miejsca. W punktacji wielobojowej Paweł Juraszek zajął pierwsze miejsce wśród mężczyzn, a Karolina Jurczyk piąte wśród kobiet.

Udział zawodników klubu w zawodach dofinansowało miasto Dzierżoniów.