×
Środa, 17.07.2019

UNIJNE WSPARCIE W ROZWOJU EDUKACJI

  • 11.04.2019, 13:28
  • Telewizja Sudecka
UNIJNE WSPARCIE W ROZWOJU EDUKACJI
Powiat Dzierżoniowski jako jedyny z Dolnego Śląska zakwalifikował się do finansowanego przez Unię Europejską projektu, którego celem jest wsparcie samorządów w zarządzaniu oświatą.

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ogłosił wyniki naboru do pilotażu, który będzie prowadzony w ramach projektu „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów – II etap”.

Do uczestnictwa w pilotażu modelu doradztwa dla jst zostały zakwalifikowane 34 samorządy, w tym 8 powiatów, a wśród nich Powiat Dzierżoniowski jako jedyny z województwa dolnośląskiego.

– Cieszymy się z udziału w projekcie, który stwarza nam możliwość wymiany poglądów i doświadczeń z innymi powiatami, korzystania z samorządowych przykładów dobrych praktyk, a także dostępu do materiałów dotyczących rozwiązań zarządczych. To dla nas cenne wsparcie w przeddzień opracowania nowej strategii rozwoju oświaty, bo obecna jest ważna do 2019 roku – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji.

Pilotaż będzie prowadzony w formie szkoleń i spotkań doradczych, w których wezmą udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Uczestnictwo w projekcie jest finansowane środkami z Unii Europejskiej.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe