×
Środa, 17.07.2019

100-LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

  • 11.04.2019, 13:24
  • Telewizja Sudecka
100-LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
W tym roku najstarsza polska organizacja humanitarna – Polski Czerwony Krzyż, obchodzi swoje 100-lecie istnienia. Z tej okazji w auli dzierżoniowskiego II Liceum Oólnokształcącego odbyły się uroczyste obchody tego wspaniałego jubileuszu.

Organizatorem wydarzenia był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Dzierżoniowie. Udział w uroczystości wzięli między innymi starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski oraz zastępca burmistrza Dzierżoniowa Dorota Pieszczuch. Podczas obchodów jubileuszu Starosta wręczył odznakę Honorowy Dawca Krwi
– Zasłużony dla Zdrowia Narodu, nadawaną przez Ministra Zdrowia. Najbardziej zasłużonym członkom PCK wręczono również pamiątkowe statuetki. W trakcie uroczystości przedstawiono historię i dokonania Polskiego Czerwonego Krzyża i wysłuchano wystąpień zaproszonych gości.

– Dziękuję Państwu za wiele lat ofiarności i bezinteresownej pomocy, której dzięki Wam na co dzień doświadczali mieszkańcy Powiatu Dzierżoniowskiego. Działania Polskiego Czerwonego Krzyża to przede wszystkim praca na rzecz osób potrzebujących, uwrażliwianie społeczeństwa na krzywdę ludzką i promocja idei niesienia bezinteresownej pomocy – powiedział Starosta Grzegorz Kosowski.

Uroczystość, którą zorganizowano 9 kwietnia, uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Poloneziaki.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe