TRWA STRAJK NAUCZYCIELI

  • 08.04.2019, 13:32
  • Telewizja Sudecka
TRWA STRAJK NAUCZYCIELI
Spośród 10 szkół powiatowych w strajku uczestniczy 9. Do protestu przystąpiło w sumie 136 nauczycieli, a gotowość do pracy zgłosiło 29, którzy pod opieką mają 71 uczniów – tak sytuacja wyglądała o godz. 9.00, a zapoznał się z nią osobiście starosta Grzegorz Kosowski.

W akcji strajkowej biorą udział wszystkie szkoły średnie, a więc I i II Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie, Zespoły Szkół nr 1, nr 2 i nr 3 w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, a także Zespół Szkół w Pieszycach.

Natomiast spośród dwóch ośrodków szkolno-wychowawczych protest trwa tylko w Dzierżoniowie, a ośrodek w Piławie Górnej nie strajkuje.

- Zdecydowana większość nauczycieli strajkuje, a młodzież została w domu. Zdarzają się jednak przypadki, że nauczyciele gotowi do pracy umówili się z uczniami na powtórkę materiału do matury – relacjonuje starosta Grzegorz Kosowski, który osobiście odwiedził kilka szkół. – W szkołach obecnie jest spokojnie, dyrektorzy nie zgłaszają problemów, ale monitorujemy sytuację na bieżąco. Mamy nadzieję, że strajk nie potrwa długo, ale gdyby przeciągnął się do egzaminów gimnazjalnych, jesteśmy do nich przygotowani.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pola
Pola 14.04.2019, 21:37
Jest to nie do pomyślenia co robią nauczyciele w szkole mieszają dzieci w głowach. Moje dziecko nic nie będzie odrabiać bo niby dlaczego?
Jumasos
Jumasos 08.04.2019, 13:51
Najbardziej mnie śmieszy kiedy szczekają że robią to dla dzieci...chyba dla swoich kont bankowych nauczyciele zajebiści co na lekacjach dyktują notatki z wiklipedii
Axel
Axel 10.04.2019, 16:57
W 10 tce w Bielawie próbowali dywersje zrobic nauczyciele wpisali się na egzamin a potem l4 dali w ostatniej chwili ,cala komisja, tak mają na uwadze dobro ucznia..w całym kraju pomimo strajku jakoś sie dogsdsli tylko tu Asy się znalazly...żenada

Pozostałe