W DZIERŻONIOWSKICH ŻŁOBKACH MIEJSC NIE ZABRAKNIE – TRWA NABÓR

  • 02.04.2019, 08:19
  • Telewizja Sudecka
W DZIERŻONIOWSKICH ŻŁOBKACH MIEJSC NIE ZABRAKNIE – TRWA NABÓR
W poniedziałek 1 kwietnia rozpocznie się nabór do żłobka publicznego w Dzierżoniowie. Podobnie jak w poprzednim roku, opieką żłobkową objęte zostaną wszystkie dzieci.

Do żłobka publicznego w pierwszej kolejności zapisywane będą dzieci z rodzin wielodzietnych, z orzeczeniem o niepełnosprawności, dzieci, których oboje rodzice pracują lub te wychowywane przez jednego rodzica. Także dzieci z rodzin zastępczych i rodzeństwo dziecka już uczęszczającego do placówki. Do Żłobka Miejskiego mogą być zapisane tylko dzieci rzeczywiście zamieszkałe w Dzierżoniowie. 

Nabór potrwa do 30 kwietnia. „Karty zgłoszenia dziecka do żłobka” dostępne są w siedzibie żłobka (os. Błękitne 28) i na stronie internetowej placówki. 

Szczegóły dotyczące rekrutacji 

Lista dzieci przyjętych na nowy rok szkolny zostanie ogłoszona do końca maja. Rodzice dzieci, dla których zabraknie miejsca w żłobku publicznym, będą mogli skorzystać z opieki w placówce niepublicznej, która otrzyma na ten cel dopłatę z budżetu miasta. Dzięki temu koszt pobytu dziecka w placówce niepublicznej będzie porównywalny do kosztów w żłobku miejskim.  

W Dzierżoniowie funkcjonują także dwa niepubliczne żłobki: „Sówka”, mieszczący się na os. Jasnym i „Akademia Maluszka”, przy ul. Szkolnej. Prowadzone są też prace nad stworzeniem kolejnej takiej placówki w naszym mieście.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe