STRZAŁ OSTRZEGAWCZY POWSTRZYMAŁ AGRESYWNEGO MĘŻCZYZNĘ

  • 22.03.2019, 09:33
  • Telewizja Sudecka
STRZAŁ OSTRZEGAWCZY POWSTRZYMAŁ AGRESYWNEGO MĘŻCZYZNĘ
Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Niemczy zmuszony był oddać strzał ostrzegawczy. Nic nie zapowiadało, że interwencja jakich wiele, będzie miała tak dramatyczny przebieg. Mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzuty.

19. marca z polecenia dyżurnego, policjanci z niemczańskiego Posterunku Policji udali się na interwencję do Łagiewnik. Według zgłoszenia miało dojść do awantury domowej. Podobnych zgłoszeń jest wiele każdego tygodnia. Początek podjętych czynności nie wskazywał, że będący na miejscu mężczyzna zaatakuje policjanta. Uczestnicy interwencji zachowywali się spokojnie i racjonalnie. Gdy wydawało się już, że sytuacja została wyjaśniona, a policjanci mieli wrócić do swoich czynności, wybiegł za nimi silnie pobudzony mężczyzna, trzymając w ręku metalowy pręt. Był bardzo agresywny i zaatakował nim policjanta. Funkcjonariuszowi udało się uniknąć ciosu. Napastnik ciągle napierał i nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. W obliczu zagrożenia dla zdrowia i życia funkcjonariusz zmuszony był dobyć broni i oddać strzał ostrzegawczy. Dopiero widok pistoletu ostudził zapędy agresora. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

20 marca usłyszał zarzuty znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe