„BYĆ KOBIETĄ W ZAMKU KSIĄŻ” SPOTKANIE Z MAGDALENĄ WOCH

  • 18.03.2019, 19:07
  • Telewizja Sudecka
„BYĆ KOBIETĄ W ZAMKU KSIĄŻ” SPOTKANIE Z MAGDALENĄ WOCH
Podczas marcowego (27 marca, godz.17:00) spotkania w ramach cyklu „O historii na żywo” organizowanego przez Zamek Książ w Wałbrzychu i Fundację Księżnej Daisy von Pless wysłuchamy powieści o kobietach, których losy w różnych epokach splatały się z Zamkiem Książ, z wielką polityką i miłością w tle. Bohaterkami spotkania „Być kobietą w Zamku Książ” będą Anna Świdnicka – cesarzowa niemiecka urodzona w Książu, żona ostatniego Piasta świdnicko-jaworskiego na Książu Agnieszka von Habsburg, a także Eufemia von Hochberg, księżniczka Eliza Radziwiłłówna, najsłynniejsza mieszkanka zamku księżna Daisy von Pless, a także jej pokojówka – Martha Kozyra.

Magdalena Woch - obecnie kierownik Działu Turystyki i Kultury Zamku Książ w Wałbrzychu Sp. z o.o., aktywnie zajmuje się gromadzeniem dokumentów archiwalnych na temat regionu i Zamku Książ, współautorka zajęć edukacyjnych w Zamku Ksiąz, współtwórczyni wystawy pt. „Sekrety z zamkowej szuflady”, współorganizatorka wystawy „Metamorfozy Zamku Książ” - otwartej w lipcu 2015 we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu, i współkurator wystawy „Książ od kuchni. Zamek Książ w obiektywie Louisa Hardouina" - otwartej w lutym 2017, współautorka publikacji na temat historii regionu i zamku Książ, m.in. „Ocalić od zapomnienia”, „Zamek Książ – Fascynujące dziś i wczoraj”, "Książańskie fascynacje. Cztery odsłony zamku", koordynator merytoryczny i uczestnik programów dokumentalnych i filmów na temat historii Zamku Książ i regionu, m.in. "Księżna Daisy – wspomnienie minionego czasu", "Riese – tajemnice wykute w skale”, uczestnik programów w TVP Historia, opiekun merytoryczny publikacji dotyczących zamku Książ i rodu von Hochberg, m.in. „Lepiej przemilczeć” Daisy von Pless (polskiego tłumaczenia II tomu pamiętników Księżnej Daisy), współorganizatorka konferencji naukowych, konsultant historyczny w projekcie Wałbrzyskiego Teatru Lalek i Aktora pt. „Bolko Świdnicki: Mały wielki książę” (premiera: listopad 2018). Prywatnie wielbicielka współczesnej polskiej literatury, szczególnie „literatury na obcasach”.

WSTĘP WOLNY!

Prosimy o wcześniejsze awizacje w Punkcie Obsługi Klienta (pierwszeństwo mają osoby zaawizowane):

tel. 74 66 43 834 / 872

e mail: [email protected]

Ważne informacje! Parkingi przy zamku są płatne. Ceny dla uczestników wydarzenia są następujące:

- parking przed budynkiem bramnym (P2) - 10 zł/auto osobowe

- parking na Parkingu Głównym (P1) - 5 zł / auto osobowe

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe